Park nad Kanałem będzie tętnił życiem

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego tego lata zostaną zorganizowane projekty społeczne wybrane przez mieszkańców osiedla Miedzyń-Prądy. Potańcówka w stylu retro, pokaz kina niemego a może koncert pod chmurką? Każdy znajdzie coś dla siebie!


W ciągu ostatnich kilku lat Stary Kanał Bydgoski stał się zieloną wizytówką miasta. Dzieje się tak za sprawą gruntownej rewitalizacji terenu, nasadzeń i licznym wydarzeniom kulturalnym. W te wakacje powróci Kanał Kultura, który okazał się hitem i wzbudził zainteresowanie w całym mieście.
W tym roku koncerty plenerowe nad Kanałem uświetnią zespoły muzyczne z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy. Widzowie wysłuchają również na żywo wyjątkowego koncertu, któremu towarzyszyć będzie pokaz kina niemego z Charliem Chaplinem w roli głównej.


- Projekt Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskim to pomysł nawiązujący do czasów, gdy tłumy mieszkańców przybywały nad kanał, aby posłuchać muzyki na żywo, zjeść w dobrej restauracji i pobyć na łonie natury. W tym roku pierwszy z koncertów odbędzie się dosłownie na V śluzie, czyli w miejscu, gdzie zbudowana została pierwsza, drewniana śluza. Myślę, że bardzo interesująco zapowiada się w plenerowe nieme kino z Charliem Chaplinem i muzycznym kwartetem na żywo. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne wydarzenia – opowiada Dariusz Smól z Rady Osiedla Miedzyń-Prądy.
Nie mniej interesująco zapowiadają się trzy wydarzenia realizowane w ramach drugiego projektu BBO. W planach są m.in.: świętojańska potańcówka, oraz impreza taneczna w rytmie lat 80. i 90. Uczestnicy zabawy będą mieli okazję zatańczyć na znanych z przeszłości „dechach”. To ukłon w stronę starszych mieszkańców i okazja dla młodych, aby poczuć atmosferę dawnych lat.
Harmonogram tegorocznych imprez:


Kanał Kultura
    11.06.2022 r. godz. 14.00, V śluza przy ul. Czarna Droga
     „Piknik muzyczny na V Śluzie”.
Występy zespołów muzycznych z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy.
    02.07.2022 r. g. 19.00 ,Park Nad Kanałem (Mińska 36)  „Ogrody muzyki z Brass Kwintet”,
    07.08.2022 r. g. 20.30, przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45
„Odpłyńmy jak za dawnych lat…” – nieme kino z muzyką na żywo (Charlie Chaplin „Gorączka złota”),

Potańcówki
    24.06.2022 r. godz. 18.00,  dawny plac taneczny - polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego „Świętojańska potańcówka” – z muzyką na żywo,
    06.08.2022 r. godz. 19.00,  polana przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45
„Bawcie się z nami … potańcówka z bydgoskimi Żukami”,
    19.08.2022r. godz. 19.00, dawny plac taneczny - polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego
„Potańcówka w rytmie lat 80 i 90 –tych”.
 

 Warto wiedzieć

Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne blisko  16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe.

 Park nad Kanałem będzie tętnił życiem Park nad Kanałem będzie tętnił życiem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.