Park nad Starym Kanałem zyska kolejne atrakcje

Zlecamy budowę nowych fontann nad Starym Kanałem Bydgoskim. Zastąpią one stare konstrukcje. Przygotowujemy się również do rozbudowy infrastruktury o nowe urządzenia zachęcające do aktywnej rekreacji. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Czas na zgłoszenie nowych pomysłów mija 5 lipca.

W pierwszej kolejności zależy nam na zastąpieniu starych wodotrysków nowymi, podświetlanymi konstrukcjami z pięcioma poziomami dysz. Łącznie będzie ich 25 (w tym jedna pionowa). Strumienie wody mają mieć kształt opadających paraboli tworzących bardzo atrakcyjny wzór. Dodatkowo fontanny będą podświetlane za pomocą kolorowych, ledowych opraw.  Instalacja wodotrysków będzie wymagała szeregu prac związanych z doprowadzeniem zasilania oraz instalacją szaf sterujących. Zakładamy wstępnie, że potrwają one około 3 miesięcy. Wodotryski będą zlokalizowane pomiędzy ulicami Wrocławską i Czarną Drogą w miejscu istniejących. Trwa przetarg, który wyłonić ma wykonawcę prac. Wcześniej opracowana została niezbędna dokumentacja projektowa.Równocześnie zlecamy przygotowanie dokumentacji, która pozwoli wzbogacić park nad Starym Kanałem Bydgoskim w nowe urządzenia zachęcające do aktywnego wypoczynku. Zależy nam na budowie tak zwanej tyrolki – czyli zjazdu linowego o długości min. 25m pomiędzy dwiema platformami, boiska do gry w bule oraz ścianki do wspinaczki dla najmłodszych. Dokumentacja, która umożliwi zlecenie prac ma być gotowa jesienią.Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej wokół Starego Kanału Bydgoskiego zrealizowaliśmy już szereg prac. Zbudowane zostały nowe alejki spacerowe po obu stronach Kanału, zamontowane zostały nowe ławki i kosze na śmieci. Nieopodal ul. Kanałowej wzdłuż bulwaru Sebastiana Malinowskiego pojawiły się nowe miejskie meble zachęcające do aktywności fizycznej i umysłowej. Mieszkańcy Okola, w otoczeniu przyrody, mogą rozegrać partię szachów czy warcabów. Na aktywnych czekają także stół do ping-ponga i do gry w piłkarzyki. Nad Kanałem dosadziliśmy też drzewa, łąki kwietne. Od tego wiosny można też wypożyczyć kajaki. Więcej informacji o tej ostatniej atrakcji znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć

Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne 16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe. 


Park nad Starym Kanałem zyska kolejne atrakcje Park nad Starym Kanałem zyska kolejne atrakcje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.