Lipiec z Zostań Turystą w swoim mieście!

Pierwszy miesiąc akcji Zostań Turystą w Swoim Mieście okazał się wielkim sukcesem. Od początku wakacji zorganizowaliśmy 2 spływy kajakowe i 4 spacery. Oceniamy, że dotychczas w naszych wydarzeniach wzięło udział ponad 300 osób. Lipiec zapowiada się jeszcze ciekawiej - mówi Filip Krauze ze Stowarzyszenie Obywatel Działa, organizator akcji. Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy, ponieważ cały program realizowany jest dzięki wyborowi mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Z początkiem czerwca w Bydgoszczy ruszyła akcja Zostań Turystą w swoim mieście organizowana przez Stowarzyszenie Obywatel Działa. Jest to seria 25 wydarzeń – spływów, zwiedzania obiektów historycznych i spacerów z przewodnikami – która potrwa aż do końca września. W czerwcu wszystkie wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem natomiast na spacer z Tomaszem Izajaszem śladami Kanału Bydgoskiego, przyszło zdecydowanie najwięcej osób. Wyjątkowo udane było również wspólne zwiedzanie bydgoskiej Wieży Ciśnień – ocenia Filip Krauze.

Akcje potrwa aż do końca września. Lipiec zapowiada się bardzo ciekawie. Wspólne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, odkrywanie historii ul. Jagiellońskiej i Okola oraz odwiedziny w Młynach Rothera. Do tego spływy kajakowe na trasie Wyspa Młyńska – Brdyujście i Nowy Kanał Bydgoski – Zimne Wody.


Pełen i aktualny program można znaleźć na facebook.com na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast, na niektóre należy zapisać się wcześniej. Projekt w całości jest organizowany z budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć

Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne 16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe.

 

 

 

 

Lipiec z Zostań Turystą w swoim mieście! Lipiec z Zostań Turystą w swoim mieście! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.