Nienadęty koncert dęty nad Kanałem Bydgoskim

Przed nami kolejny koncert w ramach projektu Kanał Kultura- koncerty nad Kanałem Bydgoskim realizowanego dzięki mieszkańcom bydgoszczan w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.Z pozoru trochę dziwna nazwa na koncert ale instrumenty użyte przez muzyków mówią same za siebie. Muzycy tworzący zespół Triumphal Brass Quintet to najwyższa półka. To najlepsi muzycy Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. I wokaliści. Też wspaniali. Dorota Nowak - sopran koloraturowy i Nazarii Kachala - tenor, współpracują na co dzień z najlepszymi, mistrzami w swoim fachu.Tym razem wybraliśmy nowe miejsce. Park nad Kanałem na osiedlu Flisy (ul. Mińska 36). Muzycznie połączymy dwa brzegi, dwa osiedla bowiem scenę i muzyków będzie widać, a przede wszystkim słychać na Flisach, a po drugiej stronie Kanału na Miedzyniu (ul. Spacerowa/Kartuska).

    Trumphal Bass Quintet


    Zespół tworzą najlepsi muzycy Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Artystów połączyła ogromna pasja do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Znakomity warsztat, który każdy z nich posiada oraz bogate doświadczenie gwarantują wysoki poziom artystyczny. Zespół znakomicie wczuwa się w muzykę doby renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu jak i muzykę współczesną, rozrywkową i filmową. W swoim repertuarze posiada także kolędy polskie i zagraniczne oraz muzykę sakralną. Kwintet z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą na małych i dużych scenach uświetniając swoimi dźwiękami uroczystości państwowe, kameralne i okolicznościowe, zyskując sobie rzeszę fanów i słuchaczy.

Dorota Nowak - sopran koloraturowy 

 
W 2020 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Nieprzerwanie od 7 lat współpracuje z Tomaszem Gumielą, pianistą.
Od ponad 10 lat jako chórzystka i solistka związana jest z Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej prowadzonym przez maestro Andrzeja Korzeniowskiego. Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami takimi jak Sir Collin Metters, Krzysztof Penderecki, Rafał Jacek Delekta, Maciej Tworek, Maciej Figas, Piotr Wajrak, Wojciech Michniewski, Michał Dworzyński, Kai Bumann oraz Dawid Runtz.
Gościnna solistka Opery Nova w Bydgoszczy. Od 2020 roku pracuje jako asystent w klasie prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz asystent ds. emisji głosu w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.


Nazarii Kachala - tenor

 
Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Adama Zdunikowskiego (dyplom z wyróżnieniem, 2020). Ukończył również studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (filia w Białymstoku, 2018). Swoje umiejętności wokalne doskonalił ponadto w Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie (Ukraina) w klasie śpiewu solowego prof. W. Dudara.
Wielokrotnie uczestniczył w seminariach oraz mistrzowskich kursach wokalnych, współpracując m.in. z Olgą Pasiecznik, Stefanem Piatnyczko, Andreasem Sommerfeldem i Jarosławem Kaliskim.
Obecnie pracuje jako solista Opery Nova w Bydgoszczy. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju oraz poza jego granicami, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski. Występował mi. in. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej oraz Filharmonii Podlaskiej. W sezonie artystycznym 2018/2019 zadebiutował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy, wcielając się w postać Rajcy I w operze komicznej Awantura w Recco, czyli drzewko wolności Macieja Maleckiego.  W sezonie artystycznym 2019/2020 kreował rolę Yamadoriego w operze Madame Butterfly Giacomo Pucciniego oraz partię Stefana w Strasznym Dworze Stanisława Moniuszki. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Maciej Figas, Marcin Nałęcz - Niesiołowski, Dawid Rntz.
 

Nienadęty koncert dęty nad Kanałem Bydgoskim Nienadęty koncert dęty nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.