Rowerowe inwestycje na Wyżynach

Rozpoczęła się budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej na Wyżynach. Jar Czynu Społecznego zyska nową nawierzchnię i oświetlenie. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przygotowywane są kolejne rowerowe inwestycje w tej części miasta.

Jar Czynu Społecznego to popularna trasa piesza łącząca osiedle Wyżyny z okolicami ronda Toruńskiego. Dopuszczony na niej jest też ruch rowerowy. Stanowi ona alternatywny szlak dla ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Zdobywców Wału Pomorskiego. Odcinek o długości około 300 metrów biegnący pomiędzy ulicami Grzymały-Siedleckiego i Ogrody był remontowany w poprzednich latach.  Teraz rozpoczęliśmy modernizację  odcinka pomiędzy ulicą A. Grzymały-Siedleckiego i W. Bełzy.

Rozpoczynają się właśnie pierwsze prace rozbiórkowe. Połowa liczącej ponad 400 metrów trasy ze względu na stan techniczny wymagać będzie wymiany podbudowy. Pozostała część zostanie przykryta nowym asfaltem Budowane będzie także oświetlenie. W połowie trasy powstanie miejsce do odpoczynku z mineralną nawierzchnią i ławkami. Przy okazji robót wyremontowane zostaną też schody do bloku przy ul. Ogrody 17.

Prace zakończą się jesienią. W ich trakcie drogowcy zalecają pieszym korzystanie z sąsiednich ścieżek i schodów np. schodami przy ul. F. Ceynowy. Inwestycja pochłonie ponad 800 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wskazali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nie tylko Jar

Nowa ścieżka w Jarze Czynu Społecznego będzie kolejną ważną rowerową inwestycją na Wyżynach. W poprzednich latach powstały m.in. drogi rowerowe wzdłuż ul. Glinki, części ul. Magnuszewskiej i Wojska Polskiego.  Do potrzeb rowerzystów przystosowano kładkę nad al. Jana Pawła II. W ostatnich dniach oddano do użytku także ścieżkę rowerową na przebudowanym wiadukcie WOŚP.

W tym roku w budżecie miasta zabezpieczone są  także pieniądze na dobudowanie brakującego odcinka drogi rowerowej przy ul. Magnuszewskiej pomiędzy ul. Bohaterów Kragujewca oraz rondem 4 Czerwca 1989 roku. Drogowcy planują również wymienić część nawierzchni na odcinku ul. W. Bełzy pomiędzy Spokojną i Jarem Czynu Społecznego. Utworzony zostanie kontrapas, który pozwoli rowerzystom bezpieczniej dojechać jednokierunkową ulicą w okolice ronda Toruńskiego.

30 mln na rowerowe drogi

W tym roku w budżecie miasta na rowerowe inwestycje zabezpieczonych zostało około  30 mln zł. Rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanych ścieżek na wielu odcinkach ul. Fordońskiej oraz nowej ulicy Zalew. Zaawansowane prace prowadzone są przy rozbudowie ul. Smukalskiej oraz ul. Promenada w Starym Fordonie. Wkrótce rozpoczną się też prac przy ścieżkach nad Kanałem Bydgoskim.  Więcej informacji o wszystkich planowanych rowerowych inwestycjach na terenie miasta w tym roku  znajduje się w tekście „Rowerowe inwestycje w 2022 roku”. Łącznie mamy w Bydgoszczy  już ponad 120 kilometrów rowerowych dróg.Rowerowe inwestycje na Wyżynach Rowerowe inwestycje na Wyżynach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 20:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.