Atrakcji nad Kanałem Bydgoskim nie zabraknie

Festyny, pikniki i koncerty. Wszystko to w najbliższym czasie czeka nas nad Kanałem Bydgoski. Imprezy są realizowane dzięki wyborowi  mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zaczynamy już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia. Właśnie wtedy odbędzie się "Festyn Rodzinny - Śluzy 2022". Na plantach nad Starym Kanałem Bydgoskim przy ul. Wrocławskiej na wszystkich chętnych czekać będzie sporo atrakcji. Początek imprezy o godz. 14.

Występy zespołów muzycznych, zawody sportowe, kiermasz regionalny, wesołe miasteczko dla najmłodszych, to tylko niektóre z nich. Będzie można też wypożyczyć kajaki i popływać na niezwykle urokliwym kanale. 


Sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się również koncerty, które odbywać się będą na plantach przy ul. Kanałowej. Pierwszy już w poniedziałek, 15 sierpnia o godz. 18. Usłyszymy przeboje muzyki filmowej i musicalowej, które zaśpiewają Agnieszka Twardowska i Mateusz Wiśniewski.
W niedzielę (21 sierpnia, godz. 16) czeka nas "Turniej Tenorów" z udziałem Łukasza Ratajczaka, Szymona Rony, Adama Zaremby. 


Na zakończenie (28 sierpnia, godz. 16) w koncercie "Usta milczą, dusza śpiewa - z miłością z tle" zaśpiewają Katarzyna Jaracz i Krzysztof Zimny. W każdym z kocenrtów artystom przygrywać będzie Prestige String Quartet. 


Na obie imprezy zapraszają Rada Osiedla Okole oraz Fundacja Sensorium. Realizacja możliwa jest dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
Także nad Starym Kanałem Bydgoskim (przy ul. Wrocławskiej, w godz. 10-14) 2 września odbędzie się Piknik Ekologiczny. Wśród jego uczestników rozlosowane zostaną cenne nagrody: sadzonki kwiatów, narzędzia ogrodnicze, środki  ochrony roślin. O godz. 16 w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10 odbędzie się spotkanie z popularnym bydgoskim ogrodnikiem Jarosławem Mikietyńskim.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
Atrakcji nad Kanałem Bydgoskim nie zabraknie  Atrakcji nad Kanałem Bydgoskim nie zabraknie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.