Drzewo - przyjaciel Bydgoszczy - głosujemy w konkursie

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego organizujemy konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy”! Każde dziecko może stać się opiekunem drzewa, które zostanie posadzone obok miejsca zamieszkania. Do 24 sierpnia głosujemy na zgłoszone przez dzieci  prace plastyczne na www.bydgoszcz.pl/drzewo


 


Miasto uhonoruje dzieci możliwością posiadania swojego drzewa. Po weryfikacji miejsca wspólnie z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej drzewa zostaną posadzenie. Dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w opiece nad drzewem poprzez jego podlewanie i usuwanie chwastów wokół pnia. Każdy laureat otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający sprawowanie opieki nad miejskim drzewem. Lokalizacje mogą ulec zmianie w porozumieniu z opiekunami drzew na etapie realizacji nasadzeń. Dla wszystkich uczestników czekają też ekologiczne niespodzianki.


 

Zasady głosowania:
1) Uprawniona do głosowania jest osoba zamieszkała w Bydgoszczy
2) Głosujący wybiera od 1 do 29 prac poprzez postawienie znaku w odpowiednim polu.
4) Każdy może wypełnić tylko 1 raz KARTĘ DO GŁOSOWANIA! W sytuacji, gdy wypełni się więcej niż 1 raz kartę do głosowania, tylko pierwszy odnotowany w aplikacji głos jest ważny.
5) Pamiętaj! Aby zagłosować potrzebny jest adres mail lub nr telefonu lub link do profilu na facebooku.
6) Głosowanie trwa w dniach 10-24 sierpnia 2022 r.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wielu od 3 do 10 lat włącznie. Polegał na stworzeniu pracy plastycznej nawiązującą do hasła konkursu: „Drzewo-przyjaciel Bydgoszczy”. Praca musiała być wykonana przy użyciu płaskich technik plastycznych, takich jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. lub przy użyciu grafiki komputerowej. Przesłane prace plastyczne poddane zostaną głosowaniu w Internecie. Wybierać najciekawsze prace odbywać się będzie na stronie internetowej: www.bydgoszcz.pl/drzewo, w okresie od 10 do 24 sierpnia 2022 r.Projekt dotyczący drzew na bydgoskich osiedlach wybrany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ma na celu zainteresowanie dzieci tematyką ekologii, popularyzację wiedzy przyrodniczej, nauczenie młodych mieszkańców Bydgoszczy troski o miejską zieleń oraz poszerzenie wiedzy najmłodszych bydgoszczan na temat roli drzew w miejskim ekosystemie. Jest realizowany ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Więcej informacji w REGULAMINIE (link - kliknij).  

 

Drzewo - przyjaciel Bydgoszczy - głosujemy w konkursie Drzewo - przyjaciel Bydgoszczy - głosujemy w konkursie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.