Inwestujemy w Łęgnowo

W Łęgnowie realizujemy inwestycje poprawiające estetykę i funkcjonowanie ważnych miejskich budynków. Modernizujemy szkołę oraz przedszkole. Zleciliśmy też kolejne prace na dużym placu zabaw. Przygotowujemy się do dużych inwestycji drogowych, które ograniczą ruch ciężarówek na ul. Hutniczej.


Bezpieczny plac zabaw

Jeszcze w tym roku planowana jest modernizacja placu zabaw w rejonie ul. Okólnej. Zyska on między innymi  bezpieczną nawierzchnię. Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę prac projektowo-budowlanych. Nowa nawierzchnia będzie ułożona na powierzchni około 250 metrów kwadratowych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy `w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Zmiany na drogach

Zakończyła się także budowa ul. Okólnej na odcinku od ul. Pionierów w kierunku ul. Spółdzielczej. Stanowi ona dojazd do kilku bloków. Prace przy stabilizacji nawierzchni ażurowymi płytami kosztowały 55 tysięcy złotych. Wcześniej powstał chodnik. Bydgoski Budżet Obywatelski pomógł wcześniej przebudować fragment tej ulicy prowadzący w kierunku ul. Żółwińskiej.W tym roku ruszył kolejny etap programu „Ekoszkoła i ekoprzeszkole”. W Łęgnowie kosztem 15,5 mln zł modernizowane są dwa obiekty.

Szkoła z panelami na dachu

Duży zakres prac realizowany jest przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Hutniczej. 70-letni budynek przechodzi kompleksową termomodernizację. Wykonawca realizuje obecnie szereg prac przy dociepleniu ścian. Zyskują one dodatkową warstwę styropianu, na której układana jest od razu nowy tynk elewacyjny. Wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa. Docieplony zostanie również stropodach.

Okres wakacji pozwolił rozszerzyć zakres prac związanych z przebudową pomieszczeń sanitarnych oraz szatni przy sali gimnastycznej. W zakres zadania wchodzi też szpachlowanie i malowanie wszystkich ścian wewnętrznych oraz  modernizacja wentylacji. Na dachu montowana  będzie instalacja fotowoltaiczna. Wytworzona energia elektryczna będzie wykorzystywana na potrzeby budynku.

Celem jest dostosowanie istniejącego obiektu do obowiązujących przepisów z zakresu efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa pożarowego. Poprawi się jego estetyka i komfort użytkowania.  

Przedszkole bez barier

Zaawansowane prace trwają też przy termomodernizacji Przedszkola nr 4 przy ul. Żółwińskiej. W trakcie prac oprócz termomodernizacji równocześnie realizowany  jest  pakiet prac likwidujący bariery architektoniczne. Zbudowane zostaną nowy podjazd dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowe chodniki wokół obiektu. Wyremontowana zostanie również część pomieszczeń. Na elewacji pojawi się imitacja deski. Stolarka okienna będzie utrzymana w szarej kolorystyce.Trwają też prace związane z zaprojektowaniem nowego układu komunikacyjnego dla Łęgnowa. Koncepcja zakłada między innymi ograniczenie ruchu na ul. Hutniczej przy szkole oraz modernizację pętli autobusowej. Pierwszy etap prac będzie finansowany przez inwestora zewnętrznego budującego centrum logistyczne i ma zakończyć się w przyszłym roku. Miasto złożyło też wniosek o dofinansowanie środkami centralnymi zadania polegającego na budowie nowej ulicy pomiędzy Nowotoruńską i Hutniczą przez tereny Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Pozwoli to ograniczyć ruch ciężarówek na ul. Hutniczej od strony ulicy Nowotoruńskiej.


Inwestujemy w Łęgnowo  Inwestujemy w Łęgnowo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.