Rozbudowa skateparku na finiszu

Kończy się rozbudowa skateparku przy ul. J. Kossaka. Nowa część pozwoli na ćwiczenie kolejnych trików. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Plac przeznaczony dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX, na którym mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć swoje umiejętności, został powiększony od strony zachodniej. Rozbudowa objęła teren o powierzchni około 250 metrów kwadratowych. Nawierzchnie utwardzono w formie gładkiej, żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Powstał też pas do inline skatingu oraz urządzenie typu „Barcelona”. Prace konstrukcyjne wykonawca już zrealizował.W zakres zamówienia wchodziła również naprawa skarp przy istniejącej części obiektu oraz uporządkowanie terenu wraz z odtworzeniem trawników. Ta część prac jest jeszcze w trakcie robót.
Odbiory i oddanie całej inwestycji do użytku planowane jest na przełomie sierpnia i września. Rozbudowany skatepark będzie objęty 7-letnią gwarancją. Inwestycja kosztowała 549 tysięcy złotych. Do realizacji wybrali ją mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.Skatepark na Górzyskowie jest częścią większego kompleksu rekreacyjnego pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta. Na tym terenie zbudowaliśmy również plac zabaw, siłownię plenerową oraz wybieg dla psów. Wokół nich powstały oświetlone alejki spacerowe oraz parking. Wszystkie te elementy zrealizowane zostały w ostatnich latach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W dnia 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.   


Rozbudowa skateparku na finiszu Rozbudowa skateparku na finiszu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.