Błonie pod okiem kamer

Kończą się prace przy rozbudowie oświetlenia ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych na osiedlu Błonie. Wcześniej przy Zespole Szkół Placówek nr 1 przy ul. Stawowej 53 zaczął działać monitoring. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowe latarnie instalowane są na skwerze Dunarowskiego ( 2 punkty oświetleniowe  i wymiana 4) oraz przy terenie sportowym Zespołu Szkół Placówek nr 1 przy ul. Stawowej 53 (5 nowych punktów oświetleniowych i wymiana 4 na dachu budynku szkoły). Równocześnie zleciliśmy budowę monitoringu terenów sportowo-rekreacyjnych przy szkole. W 4 punktach zainstalowanych zostało 6 kamer stałopozycyjnych.  
 

Część projektu przy przyszkolnych terenach sportowych  została już zakończona. Nowe latarnie na skwerze Dunarowskiego zaczną natomiast funkcjonować pod koniec miesiąca. Nowe urządzenia zwiększą  bezpieczeństwo mieszkańców oraz  pomogą chronić małą architekturę przed dewastacjami. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Błonie w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Prace projektowo-budowlane pochłonęły około 240 tysięcy złotych.
 

Warto wiedzieć
 

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W dnia 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.
 

  


Błonie pod okiem kamer Błonie pod okiem kamer Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.