Potańcówka i kino nieme nad Kanałem Bydgoskim

Weekend z 2 wydarzeniami nad Kanałem Bydgoskim. W sobotę 6 sierpnia od godziny 19:00 potańcówka „na dechach” z Żukami, a w niedzielę – 7 sierpnia 2022 roku połączenie kina plenerowego z muzyką na żywo, w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. Oba wydarzenia odbędą się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego nad Kanałem Bydgoskim, w okolicę VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45). 


Letnia sobotnia „Potańcówka na dechach”.
W sobotę 6 sierpnia od godziny 19:00 zapraszamy na potańcówkę „na dechach” nad Kanał Bydgoski, w okolicę VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45).
Do tańca zagra zespół Żuki, który w tym roku obchodzi jubileusz 35 – lecia działalności więc dobra zabawa jest gwarantowana!
Celem projektu społecznego realizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim” jest powrót do tradycji szczególnie tej przedwojennej, gdy życie towarzyskie po prostu kwitło nad Kanałem.
W czerwcu br. odbyła się już pierwsza potańcówka i chętnych do zabawy było sporo, zarówno w kwiecie wieku, seniorów ale także dzieci. Na drugiej potańcówce nie może Was zabraknąć.
Będzie stoisko z grillem oraz pyszne lody.
Zapraszamy!Niedzielne plenerowe stare kino z Charlie Chaplinem.
W niedzielę – 7 sierpnia 2022 roku zapraszamy na nietuzinkowe połączenie kina plenerowego z muzyką na żywo, w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. To niezwykle doświadczeni muzycy związani z Filharmonią Pomorską. Od 2009 roku są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.
Na dużym ekranie (9x8 metra) obejrzymy najsłynniejszy film i jednocześnie arcydzieło gatunku łączące komedię z historią miłosną, To czarno - biały film z 1925 roku pt. "Gorączka złota" w reżyserii i głównej roli – niezapomniany Charlie Chaplin.
Kilkuminutową prelekcję przeprowadzi prof. dr  hab. Piotr Zwierzchowski filmoznawca z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 


 

Potańcówka i kino nieme nad Kanałem Bydgoskim Potańcówka i kino nieme nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:13 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.