Będzie ciszej na węźle Bydgoszcz Wschód. Powstają osłony przed hałasem

Ponad 150 metrów długości będą miały specjalne osłony chroniące przed hałasem, jaki wywołują tramwaje jeżdżące na estakadzie, na węźle Bydgoszcz Wschód. Są już montowane, będzie więc ciszej.


Przejeżdżają tamtędy wszystkie tramwaje linii 3, 5, 7 i 10 łączące centrum miasta z Fordonem. Co kilka minut pojawiają się tam kolejne pojazdy, nowe Swingi z Pesy i stare wozy z Konstalu. Na hałas uskarżali się mieszkańcy domów z okolicznych ulic: Harcerskiej, Inwalidów i Lewińskiego.


Będzie ciszej na węźle Bydgoszcz Wschód

Obecnie trwają prace montażowe konstrukcji osłony przeciwhałasowej. Całość będzie miała 152 m długości. Stawia go firma MyWay z Gniewkowa, która za ponad 350 tys. złotych buduje osłonę w ramach projektu realizowanego dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu przez spółkę Tramwaj Fordon. Kilkukrotne pomiary hałasu przeprowadzane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska wskazywały, że niedogodności nie przekraczały norm, ale mieszkańcy w głosowaniu BBO wybrali to właśnie zadanie.


Osłony chroniące przed hałasem mieszkańców ul. Harcerskiej, Inwalidów i Lewińskiego powstają na fragmencie estakady od strony Fordonu. Będą miały wysokość 2,5 metra. – Sprawdzaliśmy skuteczność podobnych osłon zamontowanych przy ul. Akademickiej. Po realizacji poziom hałasu zmniejszył się o 8-9 decybeli. To już znaczące wartości, które było „słychać” – mówi Maciej Kozakiewicz, prezes spółki Tramwaj Fordon. Do realizacji jest jeszcze jeden etap – budowa osłony o długości ok. 53 m.


Jak informuje spółka Tramwaj Fordon, obecnie inwestycja na węźle Bydgoszcz Wschód znajduje się w końcowej fazie realizacji. Montowane są panele osłony przed hałasem. W sierpniu całość ma być gotowa.


Będzie ciszej na węźle Bydgoszcz Wschód. Powstają osłony przed hałasem  Będzie ciszej na węźle Bydgoszcz Wschód. Powstają osłony przed hałasem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.