Na Glinkach powstaną plac zabaw i plaża. Tak zdecydowali mieszkańcy

Mieszkańcy z osiedla Glinki-Rupienica zyskają nowe miejsce do rekreacji. Plac zabaw i plaża powstaną między ul. Gniewkowską, Cmentarną, a Płowiecką. To kolejne inwestycje z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na tym osiedlu po torze rolkarsko-rowerowym czy boisku do siatkówki plażowej.


Plac zabaw będzie wyposażony w sprzęt do street workoutu, mini-przeplotnię oraz sześciokąt wielofunkcyjny z atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Poszukujący wrażeń na wysokości znajdą też coś dla siebie. Na placu powstanie słup do wspinania i wieża wspinaczkowa. Teren 377 m2 zostanie wypełniony piaskiem.


Do obu inwestycji doprowadzone zostaną chodniki z betonowymi obrzeżami. Rosnące do tej pory krzewy głogu i ligustru pospolitego będą wyrównane i przycięte. Do odnowienia wyznaczono 180 m kw. krzewów. Plac zabaw i plaża będą otoczone karbowaną folią.Teren, na którym będą przeprowadzone prace

Obok miejsc z piaskiem powstanie podest. Będzie pełnił funkcję mini sceny lub podium. Mieszkańcy planują w tej okolicy organizację konkursów w puszczaniu latawców oraz innych imprez plenerowych.


Prace rozpoczną się od robót ziemnych i przygotowawczych. Niezbędne będzie wyrównanie terenu, dosypanie nowej ziemi oraz wykarczowanie dzikiej roślinności. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na zrealizowanie projektu od zawarcia umowy. Do końca lipca powinna zostać wyłoniona firma, która wykona prace.


Plan robót do realizacjiMieszkańcy zadecydowali

To nie pierwsza inwestycja w tym miejscu. We wcześniejszych edycjach Bydgoskiego Budżetu  Obywatelskiego mieszkańcy osiedla Glinki – Rupienica  zadecydowali o budowanie boiska do siatkówki plażowej, polany rekreacyjnej oraz 670-metrowego toru dla rolkarzy, okalającego rekreacyjny teren.Na Glinkach powstaną plac zabaw i plaża. Tak zdecydowali mieszkańcy  Na Glinkach powstaną plac zabaw i plaża. Tak zdecydowali mieszkańcy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.