Na Leśnym wyremontujemy chodniki i jezdnie

Trwają przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka ulicy Powstania Listopadowego oraz chodników wzdłuż ul. Czerkaskiej. Zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na ul. Powstania Listopadowego planowana jest między innymi ułożenie asfaltowej nawierzchni na odcinku prowadzącym w kierunku nowych bloków oraz wjazdu na zaplecze szpitala. Wyremontowany zostanie również przyległy chodnik. Przed dwoma laty takie prace wykonano w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Warszawy.
Drogowcy zlecają również remont chodników przy ul. Czerkaskiej. Nowe płytki zostaną ułożone na odcinku od zrewitalizowanego w tym roku skweru Inwalidów Wojennych do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Przebudowane zostaną również zjazdy. Wcześniej udało się już przebudować chodniki w obrębie przejść dla pieszych dostosowując je między innymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Obecnie trwa przetarg, który wyłonić ma wykonawcę obu zadań. Prace w obu punktach po podpisaniu u mowy zajmą około miesiąca. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki temu programowi na Leśnym udało się zrealizować szereg innych przedsięwzięć poprawiających stan osiedlowych dróg. Przebudowana m.in. część ul. Topolowej oraz jezdni serwisowej ulicy Gdańskiej tworząc dodatkowe miejsca postojowe. Parking powstał również przy ul. Sułkowskiego.

Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie bydgoszczan. W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.  


Na Leśnym wyremontujemy chodniki i jezdnie Na Leśnym wyremontujemy chodniki i jezdnie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.