Wszystkie śmieci są nasze. Zadbajmy wspólnie o Czystą Puszczę Bydgoską

Sprzątanie Puszczy Bydgoskiej wygrało w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na czyszczenie puszczy ze śmieci, połączone z piknikiem rodzinnym organizatorzy zapraszają w niedzielę, 18 września.Bydgoskie edycja sprzątania świata odbędzie się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”. Organizatorzy zachęcają: Weź worek i dołącz do nas!

– Czysta Puszcza Bydgoska od ponad 10 lat wspiera i dołącza do akcji sprzątania świata. Będziemy sprzątać naszą piękną Puszczę Bydgoską. Dla wszystkich uczestników mamy pakiety startowe – worki i upominki dla dzieci. Zapewniamy również worki i rękawice do sprzątania. Po akcji zapraszamy na wspólny piknik. Będzie pyszne, ekologiczne wege jedzenie. Nie zabraknie ekonagród i konkursów dla najmłodszych. Zapraszamy – spędźmy ten czas wspólnie razem nie tylko pożytecznie, ale też przyjemnie – mówi Marcin Rybacki, prezes Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska.
Los planety leży w naszych rękach
Zielone inicjatywy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydowali, że jedną z nich będzie wspólne sprzątanie Puszczy Bydgoskiej, które organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska, dzięki funduszom z BBO i pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Wszyscy, którym los planety nie jest obojętny, spotkają się w najbliższą niedzielę, 18 września przy ulicy Dąbrowa 62. Akcja rozpoczyna się o godzinie 9 30. Uczestnicy będą mieli do wyboru kilka tras przemarszu. Sprzątaniu będą towarzyszyć konkursy – na największą ilość zebranych śmieci oraz na największe znalezisko. Organizatorzy zachęcają do dokumentowania sprzątania i dzielenia się rezultatem w mediach społecznościowych. Nagrody i ekologiczny, wegański poczęstunek będą czekać podczas pikniku na polanie.


– Dołączam się do zaproszenia Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska, bo to właśnie bydgoszczanie w swoim głosowaniu wybrali to zadanie wspólnego sprzątania, integracji, akcji ekologicznej. W ten weekend odbywają się również inne imprezy w ramach międzynarodowego sprzątania świata. W ramach BBO coraz więcej zgłaszanych jest zielonych inicjatyw. Projekt wspólnego sprzątania z CPB był jednym z popularniejszych projektów społecznych wybranych przez mieszkańców. W nowej edycji BBO trwa weryfikacja. Zapraszamy do zgłaszania uwag. 15 listopada rozpocznie się głosowanie na kolejne projekty – opowiada Jacek Rosół, koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
  

Wszystkie śmieci są nasze. Zadbajmy wspólnie o Czystą Puszczę Bydgoską  Wszystkie śmieci są nasze. Zadbajmy wspólnie o Czystą Puszczę Bydgoską Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.