Strefa aktywnego umysłu w bibliotece

Biblioteka na Kapuściskach zyska dostępną dla wszystkich nową przestrzeń zachęcającą do spędzania w niej wolnego czasu, nauki i umożliwi prowadzenie nowych ciekawych zajęć. Zlecane są obecnie prace związane z przebudową pomieszczeń. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Biblioteka przy al. L. Kaczyńskiego 35 jest filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W zmodernizowanym pomieszczeniu  powstanie Strefa Aktywności Umysłu. Koncepcja zakłada stworzenie pracowni dla działaczy społecznych, miejsca spotkań dla środowiska przedszkolnego, szkolnego, studenckiego i senioralnego. W trakcie modernizacji biblioteki zaplanowano nową aranżację wnętrz tak by stworzyć także możliwość odpoczynku i rekreacji dla różnych grup użytkowników. Projekt ma poprawić dostępność do literatury, nauki, informacji. Pomysł został  zgłoszony przez mieszkańców w ramach BBO. Zagłosowało na niego 200 bydgoszczan i trafił do realizacji.


Obecnie trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Zamówienie obejmuje modernizację filii bibliotecznej, nową aranżację wnętrz, utworzenie toalety dla niepełnosprawnych, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę drzwi wewnętrznych, wymianę podłogi, malowanie ścian, montaż podwieszanego sufitu. Zakończenie prac wstępnie planowane jest jeszcze w tym roku. W ramach BBO Miasto zagwarantowało na ten cel ponad 300 tysięcy złotych.

Firmy zainteresowane realizacją prac mogą zapoznać się z warunkami zamówienie TUTAJ.Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie bydgoszczan. W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.  

 
Strefa aktywnego umysłu w bibliotece Strefa aktywnego umysłu w bibliotece Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.