Nowe atrakcje dla czworonogów

Zlecamy prace związane z doposażeniem miejskich wybiegów dla psów powstałych w ramach BBO. Cztery wybiegi - na Błoniu, Bielawach, Górzyskowie i Kapuściskach zyskają nowe urządzenia, m.in. tunele, tory z przeszkodami, pochylnie, przeskoki oraz ławki dla właścicieli. Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu powstaną także nowe wybiegi dla psów na Osowej Górze, osiedlu Tatrzańskim i Leśnym.
Bydgoskie czworonogi mogą porządnie się wybiegać nie tylko w lesie, czy Myślęcinku, ale również na ośmiu bydgoskich ogrodzonych terenach przeznaczonych do zabawy dla psów.
Część z nich zyska nowe urządzenia, właśnie ogłosiliśmy przetarg na dostarczenie i zamontowanie nowych atrakcji na wybiegach w czterech lokalizacjach:

 

    Na Błoniu przy ulicy ks. Józefa Schulza,
    Na Bielawach przy skrzyżowaniu ulic kard. Stefana Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich,
    Na Górzyskowie w rejonie ulic Wojciecha Gersona i Juliusza Kossaka,
    Na Kapuściskach  przy ulicy Bernarda Śliwińskiego.

Wybieg dla psów na Błoniu

 

Wybieg dla psów na Kapuściskach

W ramach zamówienia przewidujemy wyposażenie wybiegów w urządzenia z ekologicznego materiału posiadającego niezbędne atesty. Na wybiegach pojawią się: tunele prosty i łamany, tor przeszkód z płotkami, pochylnie, słupki do slalomu, czy przeskok. W ramach zadania chcemy także doposażyć wybiegi w dodatkowe ławki do odpoczynku dla właścicieli psów oraz nowe tablice regulaminowe. Zakres zamówienia będzie uzależniony od cen, które zaoferują wykonawcy.


Psi budżet obywatelski
W naszym mieście trwają przygotowania do utworzenia trzech nowych wybiegów dla psów. Jeden z nich powstanie na osiedlu Tatrzańskim. Przy ul.Pelplińskiej planowana jest budowa ogrodzonego wybiegu dla psów z podziałem na mały i duży wybieg z urządzeniami typu pochylnia i równoważnia. Drugi wybieg dla czworonogów powstanie w Parku Bydgoskiego Harcerstwa na osiedlu Leśnym. Trzeci powstanie na Osowej Górze na terenach leśnych przy ul. Kormoranów.

To wynik głosowania mieszkańców na projekty zgłoszone w poprzednich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zadania zabezpieczyliśmy niemal 500 tys. zł. Obecnie trwają uzgodnienia z pomysłodawcami i przygotowania do ogłoszenia przetargu na te przedsięwzięcia.


Pies w wielkim mieście
Jeśli chcemy zapewnić naszym psom choć odrobinę wolności, możemy to zrobić na kilku osiedlach: Bartodziejach, Bielawach, Błoniu, Okolu, Górzyskowie, Kapuściskach, w Myślęcinku oraz w Śródmieściu.  

Właścicielu, korzystanie z wybiegów jest określone regulaminem, który znajduje się przy wejściu. Należy obowiązkowo zapoznać się z jego treścią, aby nie stwarzać zagrożenia dla swojego psa, jak również dla pozostałych zwierząt w nim przebywających.

Adresy wybiegów dla psów:
BARTODZIEJE/ Park Nad Balatonem.
BIELAWY / skrzyżowanie ulic Powstańców Wielkopolskich i Stefana Wyszyńskiego.
BŁONIE / Park Leśny ul. Księdza Schulza.
OKOLE/ teren przy torach kolejowych, wjazd od ul Józefa Bronikowskiego.
GÓRZYSKOWO / teren przy ul. Juliusza Kossaka i Wojciecha Gersona.
KAPUŚCISKA / teren przy ul. Przodowników Pracy.
MYŚLĘCINEK / ul. Gdańska na wysokości Muzeum Wodociągów
ŚRÓDMIEŚCIE. ul. Unii Lubelskiej przy mostach kolejowych

 


 


 

Nowe atrakcje dla czworonogów Nowe atrakcje dla czworonogów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:09 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Miał być wybiek dla psiakow na Osowej Górze . I gdzie jest??

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.