Poćwicz na Zimnych Wodach

Zakończyliśmy prace związane z rozbudową istniejącego placu zabaw przy ul. Smoleńskiej. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Na Zimnych Wodach powstała siłownia plenerowa. Na placu stanęły dwa urządzenia czterostanowiskowe. Rodzaj urządzeń został dostosowany do wykonywania ćwiczeń poszczególnych partii mięśni. Na terenie placu pojawił się także stół do ping-ponga.

Mieszkańcy poza wysiłkiem fizycznym mogą zafundować sobie także wysiłek umysłowy. Na placu rekreacji stanął stół do gry w szachy i chińczyka. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Nowa strefa rekreacji sąsiaduje z oddanym w 2020 roku integracyjnym placem zabaw dla dzieci. Inwestycja także trafiła do realizacji dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, jej zakres został rozszerzony dzięki środkom z Gminnego Programu Rewitalizacji.

Weryfikacja obywatelska
Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów.

Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W dnia 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.  

Poćwicz na Zimnych Wodach Poćwicz na Zimnych Wodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.