Oceń projekty sąsiadów. Ostatnie dni weryfikacji obywatelskiej

Do soboty, 15 października czekamy na opinie mieszkańców dotyczące projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Kluczowe głosowanie już za miesiąc.

Na liście zgłoszonych projektów do tegorocznej edycji BBO widnieje 760 propozycji. Wśród nich znajdziemy zadania osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Za miesiąc odbędzie się głosowanie na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację.

Opinie mieszkańców mają pomóc członkom zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W poprzednich latach zgłoszone uwagi pomogły wybrać lepszą lokalizację dla części zadań oraz zachować więcej terenów zielonych.  Warto sprawdzić, jakie propozycje zgłosili bydgoszczanie w naszym najbliższym otoczeniu.

Weryfikacja obywatelska prowadzona jest od 16 lipca za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców dostępna jest TUTAJ.

Pod koniec roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Projekty obecnie są sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.

Kolejne etapy 10. edycji BBO:

  •     Ocena  projektów przez Zespół ds. weryfikacji projektów-  do 10 listopada 2022 r.
  •     Weryfikacja obywatelska: od 16 lipca 2022 r. do 15 października 2022 r.
  •     Głosowanie mieszkańców na projekty: od 15 listopada 2022 r. do 15 grudnia 2022 r.
  •      Ogłoszenie listy zwycięskich  projektów, które trafią do realizacji: do  15 stycznia 2023 r. 


 

Oceń projekty sąsiadów. Ostatnie dni weryfikacji obywatelskiej Oceń projekty sąsiadów. Ostatnie dni weryfikacji obywatelskiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.