Rowerowa trasa w jarze już prawie gotowa

Kończy się budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej na Wyżynach. Jar Czynu Społecznego zyskuje nową nawierzchnię i oświetlenie. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wcześniej zakończyły się prace przy kontrapasie na ul. W. Bełzy.

Jar Czynu Społecznego to popularna trasa piesza łącząca osiedle Wyżyny z okolicami ronda Toruńskiego. Dopuszczony na niej jest też ruch rowerowy. Stanowi ona alternatywny szlak dla ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Zdobywców Wału Pomorskiego. Odcinek o długości około 300 metrów biegnący pomiędzy ulicami Grzymały-Siedleckiego i Ogrody był remontowany w poprzednich latach.  Latem rozpoczęliśmy modernizację  odcinka pomiędzy ulicą A. Grzymały-Siedleckiego i W. Bełzy.Połowa liczącej ponad 400 metrów trasy ze względu na stan techniczny wymagała wymiany podbudowy. Pozostała część została przykryta nowym asfaltem. Powstaje też nowe oświetlenie oraz miejsce do odpoczynku z mineralną nawierzchnią i ławkami. Przy okazji robót wyremontowano też schody do bloku przy ul. Ogrody 17.

Prace są na finiszu, zakończą się jeszcze w tym miesiącu. Remontowany jest jeszcze odcinek przy skrzyżowaniu z ul. W. Bełzy, który ma jednocześnie charakter drogi dojazdowej obsługującej pobliskie posesje. Umacniana jest poza tym skarpa przylegająca do ścieżki. Inwestycja kosztuje  ponad 800 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wskazali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nie tylko Jar

Nowa ścieżka w Jarze Czynu Społecznego będzie kolejną ważną rowerową inwestycją na Wyżynach. W poprzednich latach powstały m.in. drogi rowerowe wzdłuż ul. Glinki, części ul. Magnuszewskiej i Wojska Polskiego.  Do potrzeb rowerzystów przystosowano kładkę nad al. Jana Pawła II. W wakacje natomiast oddano do użytku ścieżkę rowerową na przebudowanym wiadukcie WOŚP. W połowie września zakończyła się budowę kontrapasa na ul. Bełzy. Trasa pozwala dojechać rowerem „pod prąd" od ul. Spokojnej w kierunku ronda Toruńskiego. Poza tym w ostatnich dniach oddano do użytku odcinek drogi rowerowej przy ul. Magnuszewskiej pomiędzy ul. Bohaterów Kragujevca oraz rondem 4 Czerwca 1989 roku. Przygotowywane są kolejne rowerowe inwestycje. Opracowana zostanie m.in. dokumentacja na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Glinki od ul. Dąbrowa do BPPT. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

30 mln na rowerowe drogi

W tym roku w budżecie miasta na rowerowe inwestycje zabezpieczonych zostało około  30 mln zł. Rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanych ścieżek na wielu odcinkach ul. Fordońskiej oraz nowej ulicy Zalew. Zaawansowane prace prowadzone są przy rozbudowie ul. Smukalskiej oraz ul. Promenada w Starym Fordonie. Wkrótce rozpoczną się też prac przy ścieżkach nad Kanałem Bydgoskim.  Więcej informacji o wszystkich planowanych rowerowych inwestycjach na terenie miasta w tym roku  znajduje się w tekście „Rowerowe inwestycje w 2022 roku”. Łącznie mamy w Bydgoszczy  już ponad 120 kilometrów rowerowych dróg.  Rowerowa trasa w jarze już prawie gotowa Rowerowa trasa w jarze już prawie gotowa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.