Okolice Kanału Bydgoskiego do rewitalizacji

Przygotowujemy się do powtórnego przetargu na zagospodarowanie terenu nad Kanałem Bydgoskim na osiedlu Miedzyń–Prądy oraz Flisy wybranego przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Projekty rewitalizacji okolic Kanału Bydgoskiego praktycznie w każdej edycji wybierany jest w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, są jednymi z najczęściej wybieranych i wspieranych głosami mieszkańców pomysłów, zwłaszcza na Okolu i Wilczaku, ale również z terenu Miedzynia, Flisów i Osowej Góry.


Projekt zakłada budowę ciągu pieszego po stronie ulicy Spacerowej na osiedlach Miedzyń-Prądy oraz remont nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego po stronie osiedla Flisy. W ramach tej inwestycji zamontowane zostaną tez obiekty małej architektury –  ławki parkowe, kosze na śmieci, dwustronne tablice edukacyjne i informacyjne o okolicach Kanału Bydgoskiego, jego faunie i florze, a także ławostoły, stylowe stojaki na rowery oraz hotele dla owadów (w kształcie bydgoskich spichrzy).Zagospodarowanie terenów nad Kanałem Bydgoskim dotyczyć będzie również zieleni. Niezbędna będzie wycinka niektórych drzew, pojawią się oczywiście nowe nasadzenia – w postaci drzew i krzewów liściastych, zaplanowano również powstanie łąk kwietnych i odnowę trawnika wzdłuż ulicy Spacerowej oraz posianie trawy na Flisach.
 

 

 

Okolice Kanału Bydgoskiego do rewitalizacji  Okolice Kanału Bydgoskiego do rewitalizacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.