Święto Kapuścisk i kapusty – dopisała pogoda i mieszkańcy osiedla

Kapuśniak, ślimaki na kapuście, kawior z czerwonej kapusty – takie i inne specjały cieszyły podniebienia bydgoszczan, którzy w weekend pojawili się na osiedlowej zabawie na Kapuściskach.


W dniu sobotę mieszkańcy osiedla i nie tylko mogli wziąć udział w (realizowanym w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego) święcie Kapuścisk. Ze względu na historyczne związki osiedla z kapustą, to właśnie to warzywo pojawiało się podczas kulinariów serwowanych podczas wydarzenia. Był więc tradycyjny kapuśniak na bulionie wieprzowym, kapuście białej i kiszonej, z kiełbasą i mięsem. Były także polskie ślimaki winniczki na liściach kapusty wraz z kawiorem z czerwonej kapusty. Na deser zaproponowano, już nie związane z kapustą, ale nietuzinkowe i pyszne kandyzowane igły sosnowe, szyszki oraz wędzony miód, podany na lodach waniliowych. Ponadto pojawiły się stoiska z gastronomią kujawską, w tym laureatka wielu konkursów – czarnina z kluskami ziemniaczanymi.

Dzieci szczególnie cieszył dmuchany zamek, oprowadzanie na kucu, a także pokazy iluzjonisty. Imprezie towarzyszyły zawody sprawnościowe dla dzieci oraz pokaz kiszenia kapusty w drewnianych beczkach, połączony z konkursem szatkowania. Wszystko przebiegało w rodzinnej i radosnej atmosferze, co pozwoliło mieszkańcom zarówno na poznanie kapusty w przeróżnej odsłonie, jak również miłe spędzenie czasu w to ciepłe, jak na połowę października popołudnie.

 
Święto Kapuścisk i kapusty – dopisała pogoda i mieszkańcy osiedla Święto Kapuścisk i kapusty – dopisała pogoda i mieszkańcy osiedla Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.