Pobawią się i nakarmią ptaki

Przy osiedlowej bibliotece na Jachcicach powstaną dodatkowe urządzenia zabawowe oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, schronienie znajdą też owady zapylające. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej głosami mieszkańców przy ul. Czołgistów powstał mały plac zabaw.

Wybraliśmy wykonawcę, który w ciągu 10 tygodni od podpisania umowy zaprojektuje i wykona nowy bezpieczny plac zabaw. W ramach inwestycji pojawią się stoliki do gier planszowych i huśtawka. Wcześniej, głosami mieszkańców w BBO powstały tutaj pierwsze urządzenia zabawowe.

19 października wybraliśmy wykonawcę, który zaaranżuje teren biblioteki osiedlowej nowymi urządzeniami zabawowymi. Pojawią się stoliki do gier planszowych, huśtawka. Pod urządzeniami wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia.


Strefa rekreacji dla dzieci będzie ogólnodostępna. Znajduje się na terenie biblioteki osiedlowej przy ul. Czołgistów.
 
W ramach inwestycji na budynku biblioteki zamontowane zostaną skrzynki lęgowe i karmniki dla ptaków. Na ogrodzonym terenie pojawią się nowe nasadzenia roślin wieloletnich, które będą pożywieniem dla dzikich owadów. W ramach zadania zamontowane zostaną też domki dla murarek.
 
Na terenie placu zabaw pojawią się także pergole zacieniające, pozostały teren zostanie uporządkowany i obsiany trawą. Wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji. Wartość zadania została wyceniona na 86 tys. zł. Środki w  całości pochodzą z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Pobawią się i nakarmią ptaki Pobawią się i nakarmią ptaki Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.