Strefa aktywności umysłu w osiedlowej bibliotece na Kapuściskach. Ma zachęcić do „główkowania”

Biblioteka na Kapuściskach zyska dostępną dla wszystkich nową przestrzeń zachęcającą do spędzania w niej wolnego czasu i nauki. Da również okazję do prowadzenie nowych, ciekawych zajęć. 

O modernizacji osiedlowej biblioteki zdecydowali mieszkańcy, wspierając projekt w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim (oddano na niego ponad 200 głosów).


Biblioteka przy al. L. Kaczyńskiego 35 na Kapuściskach to filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. W zmodernizowanym pomieszczeniu, który placówka pozyskała od miasta Bydgoszcz w ramach umowy użyczenia, powstanie Strefa Aktywności Umysłu.
Biblioteka i pracownia w jednym


Koncepcja zakłada stworzenie pracowni dla działaczy społecznych, miejsca spotkań dla środowiska przedszkolnego, szkolnego, studenckiego i senioralnego. W trakcie modernizacji biblioteki zaplanowano nową aranżację wnętrz tak, by stworzyć także możliwość odpoczynku i rekreacji dla różnych grup użytkowników. Projekt ma poprawić dostępność do literatury, nauki, informacji.


W pomieszczeniach trwają już prace budowlane, „dopinane” jest zamówienie kilkudziesięciu regałów bibliotecznych, foteli, krzeseł i puf, które mają sprawić, że przestrzeń biblioteki będzie przyjazna dla mieszkańców i zachęcająca do tego, by w bibliotece spędzać jeszcze więcej czasu.
Placówka jak nowa do końca listopada

W połowie października podpisano umowę na wykonanie prac remontowych z Przedsiębiorstwem Budowlano-Projektowym BUD-DOM Tomasz Leśniarek. Wykonawca od razu wziął się do prac modernizacyjnych, które wykonać musi zgodnie z umową do końca listopada. Roboty obejmują modernizację filii bibliotecznej, nową aranżację wnętrz, utworzenie toalety dla niepełnosprawnych, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę drzwi wewnętrznych, wymianę podłogi, malowanie ścian i montaż podwieszanego sufitu. Budżet przedsięwzięcia to niecałe 200 tysięcy złotych


 

 

Strefa aktywności umysłu w osiedlowej bibliotece na Kapuściskach. Ma zachęcić do „główkowania” Strefa aktywności umysłu w osiedlowej bibliotece na Kapuściskach. Ma zachęcić do „główkowania” Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.