Ażurowe ulice w budowie

Trwają prace przy utwardzaniu kolejnych osiedlowych ulic. Część zadań do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa głosowanie na projekty BBO, które realizowane będą w przyszłym roku.


Zaawansowane prace prowadzone są między innymi przy ul. Batalionów Chłopskich na Jachicach. Wykonawca wbudował krawężniki i przygotowuje się do wykonania podbudowy, na której ułoży ażurowe płyty. Część utwardzonej powierzchni zyska nawierzchnię z betonowej kostki, co ułatwi poruszanie się pieszym.


Prace trwają również na ul. Targowisko w Starym Fordonie. Zakres prac obejmuje utwardzenie traktu ażurowymi płytami. Skrzyżowanie z ul. Góralską zaplanowano  z kostki. Dodatkowo zlecono przebudowę istniejącego chodnika na odcinku od ul. Piekary do ul. Wyzwolenia. Ażurową nawierzchnię zyska poza tym odcinek ul. Przy Bóżnicy w kierunku przebudowanej już ul. Bydgoskiej.


W trakcie odbiorów jest ulica Bruska na Czyżkowku. W ostatnich dniach zakończyły się natomiast prace przy utwardzaniu części ul. Wioślarskiej w Brdyujściu. Wszystkie cztery zadania trafiły do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.Technologia utwardzania ulic płytami ażurowymi stosowana jest głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nienarażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Inwestycje realizowane są w standardach, wypracowanych przy wcześniejszych zadaniach. Płyty zawsze stabilizowane są opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym wykładana jest kostką betonową.

Warto wiedzieć

Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut. 
Ażurowe ulice w budowie Ażurowe ulice w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.