Na Flisach zmiany

Trwa modernizacja budynku stacji Bydgoszcz Zachód. Kolejowy przystanek ma zapewniać pasażerom większy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu na Flisach odnowione zostały również odcinki ulicy Flisackiej. Poza tym trwają przygotowania do doświetlenia przejść przy skrzyżowaniu ulic Mińskiej i Flisackiej. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania BBO, które realizowane będą w przyszłym roku. Głosujemy an www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Jesienią wykonano remonty najbardziej zniszczonych odcinków ul. Flisackiej. Nawierzchnię ułożono na całej szerokości jezdni w obrębie modernizowanego przystanku kolejowego. Prace kosztowały 57 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Ten miejski program pomoże również wkrótce  doświetlić przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Mińskiej i Flisackiej. Na ten cel zabezpieczyliśmy ponad 70 tysięcy złotych. W poprzednich latach BBO pomógł zbudować również nowy odcinek ul. A. KamińskiegPrace budowlane na dworcu Bydgoszcz Zachód rozpoczęły się przed wakacjami. Renowację przejdzie m.in. elewacja, która zyska nową kolorystykę. Pojawi się na niej nowy zegar oraz podświetlany napis z nazwą stacji. Wewnątrz urządzona zostanie nowa poczekalnia z dużymi oknami, nowym oświetleniem, klimatyzacją i ławkami.

Przed wejściem do poczekalni powstanie zadaszony przedsionek, w którym również będzie można oczekiwać na przyjazd pociągu. Dworzec będzie przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami poprzez wprowadzenie szeregu usprawnień tj. linie prowadzące z polami uwagi, oznaczenia w alfabecie Braille'a czy mapy dotykowe dworca.

Zmiany zaplanowano również w najbliższym otoczeniu budynku. Zaprojektowano pasujące do dworca oświetlenie oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze. Inwestycję o wartości ponad 4,3 mln zł realizuje PKP SA. Zakończenie planowane jest w połowie przyszłego roku.
.

Warto wiedzieć

Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut. 
Na Flisach zmiany Na Flisach zmiany Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.