Nowa scena na Szwederowie

W „Emdeku” na Szwederowie powstanie dzięki BBO wyjątkowa scena. Będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Niedługo rozpocznie się budowa wielofunkcyjnej sceny przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 na Szwederowie. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Trwa głosowanie na nowe projekty mieszkańców - karta do głosowania na www.bydgoszcz.pl/bbo

Na pomysł związany z budową nowej sceny widowiskowej zagłosowało ponad tysiąc bydgoszczan. Nowa, w pełni zabudowana scena wraz z sanitariatami i szatniami będzie przylegała do istniejącego budynku, połączy się też z istniejącą salą gimnastyczną, która zostanie przekształcona na świetlicę. W ramach zadania wykonana zostanie nowa elewacja zewnętrzna, z zachowaniem istniejących zabytkowych elementów drewnianych – detali snycerskich. W budynku wymieniona częściowo zostanie stolarka okienna. Na elewacji zainstalowane zostaną nowe skrzynki lęgowe dla wróbli, szpaków i jerzyków.


– Gdy zrobi się chłodniej lub będzie padał deszcz, scenę będzie można zamknąć od strony parku Jordanowskiego, a widzowie mogą przejść do sali gimnastycznej, aby obejrzeć występ z drugiej strony – mówił Adam Łętocha, dyrektor MDK nr 2, podczas czwartkowego briefingu zapowiadającego rozpoczęcie budowy.


Scena powstanie w miejscu istniejącego podestu scenicznego. Będzie ona przylegała do sali gimnastycznej. To wyjątkowy projekt, bowiem widownia będzie mogła znajdować się w środku budynku, jaki i na zewnątrz. Wybudowane zostanie całkiem nowe pomieszczenie z zapleczem sanitarnym, w którym znajdą się rozsuwane drzwi, otwierające dostęp na dwór.

– To nie jest małe zadanie. Jest ono połączone z częścią przebudowy sali gimnastycznej. Z racji tego, że projekt jest realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców. Placówka chętnie współpracuje z innymi organizacjami – wyjaśniał zastępca prezydenta Bydgoszczy, Michał Sztybel.

Oprócz występów artystycznych, scena będzie miejscem do organizacji treningów i zawodów dla szachistów czy tenisistów stołowych, którzy rozwijają się w progach MDK nr 2.

Wykonawcą prac będzie bydgoska firma Malibud. Prace mają trwać dziesięć miesięcy od podpisania umowy, co nastąpi jeszcze w listopadzie 2022 roku.

Warto wiedzieć

Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut. 


Nowa scena na Szwederowie  Nowa scena na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.