Doświetlamy kolejne przejścia wybrane przez mieszkańców

Trwa doświetlanie przejść dla pieszych. Drogowcy rozszerzyli listę tegorocznych inwestycji o dwie dodatkowe lokalizacje. Część zadań do realizacji wybrali także bezpośrednio mieszkańcy głosując na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że trwa głosowanie na projekty BBO, które realizowane będą w przyszłym roku.

W tym roku wstępnie zaplanowano w Bydgoszczy doświetlenie 27 przejść dla pieszych. Dwa zadania w obrębie skrzyżowania ulic Flisackiej i Mińskiej na Flisach oraz Witebskiej i Odrzańskiej na Brdyujściu  wybrali bezpośrednio mieszkańcy głosując na Bydgoski budżet obywatelski. Wykonawca odpowiedzialny za realizację inwestycji w pierwszej kolejności przygotował dokumentację. Teraz prowadzi  prace budowlane, które zakończą się jeszcze w tym roku. Pochłoną one prawie 2 mln zł. 

Środki zaoszczędzone na etapie wyboru wykonawcy zostaną przeznaczone na rozszerzenie zakresu prac o dwie kolejne lokalizacje na Jarach i w Śródmieściu. Dodatkowe oświetlenie, które pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować montowane będzie na ul. Nasypowej (przy Pogodnej) oraz na ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z ul. J. Sowińskiego. Te prace również zakończą się jeszcze w tym roku.

Warto wiedzieć

Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut. 

Doświetlamy kolejne przejścia wybrane przez mieszkańców Doświetlamy kolejne przejścia wybrane przez mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.