Nowe tężnie coraz bliżej

Poznaliśmy oferty firm zainteresowanych budową dwóch nowych tężni na terenie Bydgoszczy. Na realizację obu obiektów miasto zabezpieczyło ponad 1 mln złotych.


Nowe tężnie stanąć mają w Starym Fordonie i Myślęcinku. Obie inwestycje wybrane zostały przez mieszkańców w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na tężnie w Myślęcinku zagłosowało blisko 3 tys. mieszkańców, a tężnie w Starym Fordonie wsparło ok. 200 osób. We wtorek (21.11) poznaliśmy dwie firmy, które są zainteresowane budową nowych tężni. W Myślęcinku inwestycja powstać ma w miejscu starej fontanny na Różopolu. Wokół tężni stanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Obok pojawią się elementy małej architektury - stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Z obu stron tężni zasadzone zostanie łącznie 150 ozdobnych roślin.


W Starym Fordonie tężnia powstanie przy ul. Targowisko, która obecnie zyskuje twardą nawierzchnię.

Przypomnijmy, że obecnie w Bydgoszczy funkcjonują trzy mini-tężnie. Obiekty istniejące na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera) również powstały dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tereny wokół obiektów zostały uporządkowane, pojawiły się elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery. Konstrukcje są podświetlane po zmroku. Parametry techniczne tężni to 12 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. Konstrukcja obiektu została wykonana z drewna sosnowego. Po gałązkach tarniny skrapla się solanka.

Mini-tężnie solankowe wspomagają nawilżenie śluzówki i mają na celu profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie. Zgodnie z regulaminem osoby, które mają ostre stany zapaleń dróg oddechowych, chorują na nadczynność tarczycy, mają uczulenie na jod i niskie ciśnienie nie powinny korzystać z zabiegów inhalacyjnych w minitężniach.


Głosuj w BBO

Do 15 grudnia trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Głosując wybieramy, aż 4 pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe i projekty społeczne. Głosowanie elektroniczne odbywa się poprzez stronę www.bydgoszcz.pl/BBO


Nowe tężnie coraz bliżej  Nowe tężnie coraz bliżej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.