Nad Kanałem Bydgoskim powstanie plaża i plac zabaw dla dzieci. Temat przewodni: pszczoły

Niedługo rozpocznie się budowa nowoczesnego placu zabaw nad Starym Kanałem Bydgoskim w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego . Będzie miał funkcje rekreacyjne i edukacyjne. Mieszkańcy Okola i miłośnicy parku nad Starym Kanałem będą też mieli miejsce do plażowania. Koszt tego projektu ponadosiedlowego – prawie 1 mln złotych.


Bulwar Sebastiana Malinowskiego ciągnący się w parku wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego to miejsce znane z bogatej fauny i flory, chętnie wybierane przez bydgoszczan na spacery. Często spędzają tam czas wraz ze swoimi pociechami, stąd sami zdecydowali o budowie dużego placu zabaw. Powstanie on w okolicy wiaduktu kolejowego i wybiegu dla psów. Będzie popularyzował wiedzę o pszczołach.
Grająca trampolina, gra interaktywna i figurki pszczół


Częścią placu będzie mini plaża. Staną na niej leżaki. W strefie zabawowej hitem ma być wielofunkcyjny zestaw „pszczółkowa wieża”. Konstrukcja liczy prawie 19 metrów długości, złożona jest z licznych ścieżek, platform, drabinek czy zjeżdżalni. Dzieci wyszaleją się też na huśtawce w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku. Będą mogły również poskakać na trampolinie interaktywnej. W czasie zabawy będzie ona emitować dźwięki natury, związane z pszczołami.

W planie placu wyznaczono też miejsce dla maluchów. Znajdą się tam gumowe figurki pszczół, plastikowe zjeżdżalnie oraz trampolina i piaskownica w kształcie miodu, huśtawka i sensoryczne kwiaty. Dużą atrakcją będzie też interaktywna gra. Na środku placu stanie kula z pokrętłem. Poprzez kręcenie ładuje się energię i wybiera jedną z czterech gier o tematyce związanej z pszczołami. Zewnętrzne półkule emitują sygnały świetlne i dźwiękowe. W rozgrywkę może zaangażować się kilka osób.

Wokół placu staną ławki, stojaki dla rowerów oraz hotele dla owadów. Na miejscu dowiemy się trochę o pszczołach, dzięki tablicy edukacyjnej. Cały skwer rekreacyjny będzie zajmował ponad 60 metrów. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 3 stycznia zakończył się przetarg na wykonawcę placu. 


Park nad Starym Kanałem przyjazny pszczołom

To nie pierwsza inwestycja związana z ekosystemem tworzonym przez pszczoły nad Starym Kanałem Bydgoskim. Niedaleko pętli tramwajowej przy ul. Nakielskiej w październiku 2021 roku stanęło pięć miejskich uli. Założono je w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Opiekuje się nimi Mateusz Andryszak, znany na facebooku jako „Miejska Pszczoła”. W parku nad Starym Kanałem prowadzi pszczelarskie zajęcia dla mieszkańców również w ramach BBO.  

Nad Kanałem Bydgoskim powstanie plaża i plac zabaw dla dzieci. Temat przewodni: pszczoły Nad Kanałem Bydgoskim powstanie plaża i plac zabaw dla dzieci. Temat przewodni: pszczoły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.