BBO na Miedzyniu i Prądach w rytmach Kanału Bydgoskiego

Projekty związane z dalszą rewitalizacją Kanału Bydgoskiego zdecydowanie zwyciężyły w głosowaniu mieszkańców Miedzynia i Prądów w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektów osiedlowych największą popularnością cieszył się ten zakładający budowę ścieżki na Kanałem Bydgoskim od kładki przy ul. Janowieckiej w stronę śluzy Prądy. Dosadzone zostać mają drzewa, krzewy oraz ustawione nowe ławki i kosze. Projekt zakłada powiazanie ścieżki z zadaniami, które wygrały w poprzednich edycjach BBO. Drugi z projektów osiedlowych zakłada budowę wiaty dla rowerów oraz doposażenie placu zabaw na terenie SP 35 przy ul. Nakielskiej. W ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy zdecydowali się na letnie kino plenerowe.


Prawie 3 tys. głosów oddano również  na projekt ponadosiedlowy zakładający rewitalizację nabrzeży Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami V i VI. Obok renowacji i budowy ścieżek pieszo-rowerowych zakupione miałyby zostać m.in. stylowe łódki nawiązujące do lat 20 ubiegłego wieku.

Koncerty i tańce nad Kanałem Bydgoskim

Spośród projektów osiedlowych wybrano m.in. koncerty w ramach cieszącego się bardzo dużą frekwencją cyklu Kanał Kultura, spektakl świetlny nad Kanałem Bydgoskim, czyli widowisko multimedialne łączące obraz, wodę, muzykę i światło oraz potańcówki w parku nad kanałem. To sentymentalny powrót do zabaw w tym miejscu. Odbywające się we wcześniejszych latach potańcówki cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród bydgoszczan. Zapraszamy na konsultacje

Przypominamy, że od 20 lutego do 13 marca trwać będą  konsultacje dotyczące regulaminu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą miały zasięg ogólnomiejski – mogą w nich brać udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. 27 lutego o godz. 16.30 w Młynach Rothera odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych osób  - na zgłoszenia czekamy pod adresem: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Swoją opinią można wyrazić też za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pllub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.

BBO na Miedzyniu i Prądach w rytmach Kanału Bydgoskiego  BBO na Miedzyniu i Prądach w rytmach Kanału Bydgoskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.