Bydgoski Budżet Obywatelski – zapraszamy na spotkanie

Bydgoski Budżet Obywatelski cieszy się ogromną popularnością. Zależy nam na tym, by ta forma bezpośrednich konsultacji jeszcze lepiej spełniała oczekiwania mieszkańców. Zapraszamy wszystkich do podzielenia się pomysłami, jakie zmiany wprowadzić do regulaminu program. Najprościej wypełnić krótką ankietę. W poniedziałek (27 lutego) o 16: 30 zapraszamy także na spotkanie konsultacyjne do Młynów Rothera.
- Tradycyjnie przed kolejną edycją Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pytamy mieszkańców o opinie w konsultacjach społecznych - mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel. -  Co roku, dzięki tym sugestiom, wprowadzamy korekty w  zasadach. BBO to najbardziej proobywatelski program w mieście, a udział nim bierze największy odsetek bydgoszczan. W zeszłym roku w głosowaniu BBO wzięło udział 14% więcej mieszkańców.  

W ankiecie można podzielić się swoimi opiniami m.in. na temat wprowadzonych w zeszłym roku mikroprojektów osiedlowych, obowiązujących limitów środków na poszczególne zadania, a także ocenić zupełnie nowy pomysł możliwości realizacji zadań na terenach należących do spółdzielni mieszkaniowych. Zależy nam także na wszystkich innych uwagach i spostrzeżeniach bydgoszczan.

Bydgoski Budżet Obywatelski składa się z kilku etapów, w których bezpośrednio uczestniczą bydgoszczanki i bydgoszczanie. Najpierw jest konsultacja regulaminu, potem następuje czas na zgłaszanie pomysłów, następnie trwa etap weryfikacji projektów, tutaj także liczy się zdanie mieszkańców. Ostatnim, najważniejszym etapem jest głosowanie. W konsultacjach chcemy poznać zdanie na temat wszystkich elementów programu.

Konsultacje dotyczące regulaminu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

    Kiedy? Od 20 lutego do 13 marca 2023r.
    Kto może brać udział? Zasięg ogólnomiejski – wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy
    Jak wyrazić opinię? Za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.

W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO, zaplanowaliśmy kilka działań, które pozwolą lepiej poznać zdanie bydgoszczan na temat dotychczasowych zasad i wypracować ewentualne rozwiązania w nowej edycji programu. Odbędzie się również spotkanie i dyżur konsultacyjny w Młynach Rothera w dniu 27 lutego o godz. 16.30.

Szczegółowy harmonogram ogłosimy na stronie www.bdgbo.pl

Miasto coraz bardziej angażuje mieszkańców

Wyniki konsultacji zostaną przekazane Radzie ds. Partycypacji Społecznej. W jej składzie znajdują się przedstawiciele wielu środowisk: strony społecznej, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowej Rady Miasta, Rad Osiedli, Radnych Rady Miasta z każdego klubu  i pracowników urzędu. Rada, wzorem ubiegłych lat, wypracuje rozwiązania służące rozwojowi aktywności obywatelskiej poprzez BBO.
 
Rada ds. Partycypacji aktywnie pracuje od początku 2018 roku. Doświadczenie oraz wiedza osób, które pracują w Radzie pozwoliło m.in. na wypracowanie popularnych wśród mieszkańców nowych kategorii projektów ponadosiedlowych (dużych zadań inwestycyjnych) czy też projektów społecznych (zadań miękkich, nieinwestycyjnych). Rada wypracowała także rozwiązania dotyczące podziału pieniędzy na zadania osiedlowe z korzyścią dla mniejszych osiedli.
 
Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się:

    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo
    Na stronie www.bdgbo.pl


Bydgoski Budżet Obywatelski – zapraszamy na spotkanie Bydgoski Budżet Obywatelski – zapraszamy na spotkanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.