Przy orzeźwiającej mgiełce

Zlecamy prace związane z estetycznym zagospodarowaniem otoczenia na terenie sportowym przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności. Przy szkolnym boisku zamontowane zostaną pergole z dyszami zamgławiającymi. O bezpieczeństwo zadbają też dodatkowe kamery. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Pergola zostanie ustawiona na zieleńcu znajdującym się pomiędzy dziedzińcem i nowym boiskiem. Uczniowie i mieszkańcy będą mogli odpocząć przy nich korzystając z istniejących siedzisk na murku otaczającym klomb. Prace będą wiązały się m.in. z doprowadzeniem przyłącza wodnego, ustawieniem pergoli z instalacją zamgławiającą oraz nasadzeniami traw ozdobnych. Przebudowane zostaną też przyległe chodniki. Dodatkowo rozbudujemy jeszcze monitoring. Zainstalowane zostaną jeszcze dwie kolejne kamery.W projekcie zaproponowaliśmy pergole w postaci rzeźb-instalacji, sprawiających wrażenie niematerialnych, przywodzących na myśl mgłę wodną lub chmurę. Będą to lekkie, ażurowe, jednorodne materiałowo struktury, z zamontowanymi dyszami zamgławiającymi. Będą przenikać się z otoczeniem, wtapiać w naturę, a otoczone parą wodną z dysz zamgławiających sprawią ciekawe wrażenie. Całość zostanie usytuowana w istniejącym wieloboku, będącym trawnikiem otoczonym murkiem betonowym o wys. ok. 25-35 cm.


Pochylnie prowadzące na poziom wieloboku, pod pergolami, zostaną wykonane z przepuszczalnej nawierzchni mineralno-żywicznej, o wyglądzie zbliżonym do nawierzchni żwirowej. Docelowo w obrębie wieloboku, przewidziane jest  zasadzenie drzew oraz posianie łąki kwietnej,. Oprócz zalet związanych z poprawą klimatu i jakości tego miejsca, takie rozwiązanie podniesie świadomość ekologiczną mieszkańców w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Obecnie trwa przetarg, który wyłoni wykonawców prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W poprzednich latach dzięki BBO przy ul. Karpackiej powstał m.in. ogród sensoryczny, bieżnia i rozbudowaliśmy plac zabaw.

Zapraszamy na konsultacje

Przypominamy, że do 13 marca trwać będą  konsultacje dotyczące regulaminu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą miały zasięg ogólnomiejski – mogą w nich brać udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. 27 lutego o godz. 16.30 w Młynach Rothera odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych osób  - na zgłoszenia czekamy pod adresem: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Swoją opinią można wyrazić też za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pllub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.

 

Przy orzeźwiającej mgiełce  Przy orzeźwiającej mgiełce Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.