Ścieżki na Miedzyniu i Flisach w budowie

Rozpoczęła się budowa nowych ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż brzegów Kanału Bydgoskiego, pomiędzy Osową Górą i Flisami, a także po stronie Miedzynia. To duży, ponadosiedlowy projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Jego częścią jest dodatkowy pakiet nasadzeń drzew i krzewów. Wcześniej nad brzegami kanału zrealizowano szereg innych zadań.

Zakres prac obejmuje budowę odcinków ścieżek o mineralnej nawierzchni po obu stronach Kanału Bydgoskiego. Po stronie północnej powstanie nowy fragment ścieżki o długości około 500 metrów od parku (na wysokości ul. Wodnej) do ul. Mińskiej (na wysokości posesji nr 90).


Z kolei po stronie Miedzynia zbudowany zostanie ponad 700-metrowy odcinek ścieżki pomiędzy ulicami Krośnieńską i Plażową. Prace rozpoczęły się z końcem stycznia. Trasa została wytyczona w terenie i rozpoczęto korytowanie. Opady śniegu i ujemne temperatury tymczasowo wstrzymały prace ziemne.

Nowe alejki mają zapewnić bezpieczniejszy przejazd rowerzystom i zachęcać do odpoczynku nad brzegiem Kanału Bydgoskiego. Inwestycja obejmuje również stworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji poprzez m.in. montaż małej architektury, wykonanie nasadzeń zieleni niskiej, renowację trawników, wykonanie łąki kwietnej.Warto podkreślić, że trasa została wytyczona w taki sposób, by w minimalnym stopniu ingerować w drzewostan. Warto podkreślić, że realizacja tej inwestycji została połączona z dosadzeniem nad brzegami Kanału Bydgoskiego ponad 100 nowych drzew (lip, brzóz, jabłoni, śliw, ozdobnych,  oraz 250 krzewów (tawuły, berberysy, rokitniki, tarniny).


Sąsiedni odcinek ścieżki spacerowej na Miedzyniu pomiędzy Świdnicką i Krośnieńską powstał w poprzednich latach. W ten sposób powstanie wygodna trasa o długości około 1 kilometra wzdłuż południowego brzegu Kanału Bydgoskiego. Koszt prac budowlanych na obu brzegach Kanału Bydgoskiego to 1,79 mln zł. Zakończą się jesienią. Będą objęte 5-letnia gwarancją.


Wcześniej opracowano dokumentację, która w przyszłości pozwoli zlecić prace także przy kolejnych odcinkach ścieżek (do ul. Kruszyńskiej na Flisach i od ul. Świdnickiej do Polanickiej na Miedzyniu).


Warto podkreślić, że w ubiegłym roku zleciliśmy również przygotowanie dokumentacji, która pozwoli zrewitalizować odcinek bulwaru nad Kanałem pomiędzy ulicą Plażową i Bronikowskiego oraz doposażyć w elementy rekreacyjne fragment pomiędzy ulicami Polanicką i posesją nr 119. Równocześnie nad Starym Kanałem Bydgoskim na osiedlach Okole i Wilczak przygotowujemy szereg innych prac związanych z rewitalizacją tych terenów. Więcej informacji o tych działaniach znajduje się w tekście  „Moc rewitalizacji na 250. Urodziny Kanału Bydgoskiego”.

Łącznie na wszystkie zadania związane z zagospodarowaniem brzegów Kanału Bydgoskiego miasto przeznacza aktualnie około 10,5 mln zł.
Ścieżki na Miedzyniu i Flisach w budowie  Ścieżki na Miedzyniu i Flisach w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.