Mieszkańcy postawili na drogowe pomysły, drzewa i festyn

Modernizację ulic wskazali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy osiedli Bydgoszcz Wschód-Siernieczek oraz Brdyujście. Czeka nas też wodniacki festyn osiedlowy i nowe nasadzenia.


Modernizacja  odcinka ulicy Inwalidów zyskała największe poparcie wśród mieszkańców w głosowaniu BBO. Zwycięski projekt zakłada prace drogowe na ulicy przy ogrodach działkowych. Projekt zakłada modernizację ok. 180 metrowego odcinka sięgacza od ul. Inwalidów do powstałego wcześniej parkingu w ramach BBO. Wskazany odcinek zyskał również w ostatnim czasie nowe oświetlenie.


Projekt mikroosiedlowy przewiduje za kolei nasadzenia roślinności wzdłuż ul. Lewińskiego na odcinku od wyniesienia estakady od strony Fordonu do przejazdu kolejowego Bydgoszcz Wschód i dalej wzdłuż ul. Harcerskiej.


Na Brdyujściu najwięcej głosów zebrał projekt dalszego utwardzenia płytami ażurowymi osiedlowej ulicy Wioślarskiej. Kolejny projekt zakłada modernizację elementów kanalizacji na osiedlowych ulicach. Wśród mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy opowiedzieli się za zorganizowaniem festynu rodzinno-sąsiedzkiego nad wodą. Wśród licznych atrakcji poza integracją mieszkańców osiedla przewidziano m.in. możliwość popływania motorówką, żaglówką, czy rowerem wodnym po Brdyujściu.

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.

Mieszkańcy postawili na drogowe pomysły, drzewa i festyn  Mieszkańcy postawili na drogowe pomysły, drzewa i festyn Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.