Rekreacja i zieleń priorytetami na Kapuściskach i Zimnych Wodach

Modernizacja boiska przyszkolnego i międzypokoleniowa sportowa strefa. Na takie projekty postawili mieszkańcy Kapuścisk w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Zdecydowanie najwięcej głosów na Kapuściskach zebrał projekt dotyczący modernizacji starego boiska na terenie Miejskiego Domu Kultury na 1 przy ul. Baczyńskiego. Prace zakładają wymianę nawierzchni, ustawienie ławek oraz budowę miejsca na grill. Na Kapuściskach powstanie też strefa dla młodego i starszego pokolenia. Na terenie przy SP 28 przy ul. Baczyńskiego pojawić się mają m.in.: stół do tenisa, stoliki do warcab, elementy siłowni osiedlowej, ławki, zieleń.


Na zieleń też postawiono przy głosowaniu na mikroprojekty osiedlowe. Mieszkańcy zdecydowali o nasadzeniu drzew przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Szpitalnej.
Na osiedlu Zimne Wody-Czersko Polskie największą popularnością cieszył się projekt zakładający remont chodnika przy ul. Równej. Realizowany ma on być etapami. Pierwszy zakłada renowację odcinka od ul. Toruńskiej w kierunku  ul. Strumykowej. Inny wybrany projekt dotyczy dokończenia oświetlenia drogi wewnętrznej przy ul. Smoleńskiej, gdzie znajduje się zbudowany w ramach BBO plac zabaw i urządzenia rekreacyjne. Spośród mikroprojektów osiedlowych wybrano bezpłatne wycieczki dla mieszkańców  zabytkowym autobusem do Starego Fordonu. Projekt zakłada realizację co najmniej czterech wycieczek i zwiedzanie z przewodnikiem największych atrakcji Starego Fordonu.Warto wiedzieć:
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl. Rekreacja i zieleń priorytetami na Kapuściskach i Zimnych Wodach Rekreacja i zieleń priorytetami na Kapuściskach i Zimnych Wodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.