Na Szwederowie powstaje wyjątkowa scena

Trwają prace związane z budową nowej sceny widowiskowej przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 na Szwederowie. Zadanie wybrali mieszkańcy w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


To wyjątkowy projekt, bowiem widownia będzie mogła znajdować się w środku budynku, jaki i na zewnątrz. Wybudowane zostanie całkiem nowe pomieszczenie z zapleczem sanitarnym, w którym znajdą się rozsuwane drzwi, otwierające dostęp na dwór.
Scena powstaje w miejscu istniejącego podestu przy MDK nr 2 na ul. Leszczyńskiego. Będzie przylegała do sali gimnastycznej, która po renowacji zostanie dostosowana do wydarzeń rekreacyjno-sportowych. To wyjątkowy projekt, bowiem widownia będzie mogła znajdować się w środku budynku, jak i na zewnątrz. Wybudowane zostanie całkiem nowe pomieszczenie z zapleczem sanitarnym, w którym znajdą się rozsuwane drzwi.


Pomysł budowy nowej sceny widowiskowej poparło ponad tysiąc osób w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W ramach zadania wykonana zostanie również nowa elewacja zewnętrzna. W samym budynku wymieniona zostanie stolarka okienna. Oprócz występów artystycznych, scena będzie miejscem do organizacji treningów i zawodów dla szachistów czy tenisistów stołowych, którzy rozwijają się w progach MDK nr 2.


Młodzieżowy Dom Kultury na Szwederowie funkcjonuje od 1949 roku. Na niezadaszonej scenie z betonową nawierzchnią odbywały się zajęcia taneczno-muzyczne. Nowa scena widowiskowa ze świetlicą pozwoli na organizowanie wydarzeń o charakterze rekreacyjnym niezależnie od warunków pogodowych. Wartość przedsięwzięcia to ponad milion złotych.
  

Na Szwederowie powstaje wyjątkowa scena Na Szwederowie powstaje wyjątkowa scena Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.