W Nowym Fordonie postawili na sprawdzone pomysły

Kolejne zakupy dla OSP Bydgoszcz-Fordon oraz dalsza rozbudowa placu zabaw na os. Eskulapa. Takie projekty wybrali mieszkańcy Nowego Fordonu w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


W głosowaniu mieszkańców zdecydowanie zwyciężył projekt, w ramach którego zakupiony zostanie sprzęt pożarniczy na potrzeby OSP Bydgoszcz-Fordon. Przypomnijmy, że dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim udało się zakupić wóz ratowniczo-gaśniczy. Warto dodać, że strażacy ochotnicy z Fordonu biorą udział w gaszeniu pożarów, usuwaniu skutków wichur, czy ratują poszkodowanych w wypadkach.


Innym projektem, który zyskał przychylność mieszkańców Nowego Fordonu jest rozbudowa placu zabaw pomiędzy ulicami Trybowskiego i Sybiraków na os. Eskulapa. Plan zgłoszony przez mieszkańca zakłada m.in.  dalsze wyposażenie placu zabaw, ogrodzenie terenu, instalacja oświetlenia, posadzenie trawy i innej zieleni osłaniające piaskownicę od strony południowej, ustawienie dwóch ławek, kamiennych stołów do gry w szachy i tenisa stołowego.
W ramach mikroprojektów osiedlowych w Nowym Fordonie zdecydowano o postawieniu ławek z oparciem dla osób odwiedzających Dolinę Śmierci i spacerujących po okolicznych łąkach.

Warto wiedzieć:
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.


 


W Nowym Fordonie postawili na sprawdzone pomysły W Nowym Fordonie postawili na sprawdzone pomysły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.