Rekreacyjne na Wyżynach i Glinkach

Mieszkańcy Wyżyn postawili na zadania wspierające sport i rekreację w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na Glinkach powstać ma m.in. nowy tor sprawnościowy OCR.


Na sport postawili mieszkańcy osiedla Glinki Rupienica. Sporym uznaniem w głosowaniu BBO cieszył się projekt dotyczący wykonania nowego toru sprawnościowego OCR. Przypomnijmy, że podobny obiekt niedawno oddany został do użytku tuż przy hali Immobile Łuczniczka. Mieszkańcy zagłosowali też za modernizacją kanalizacji i jezdni na ul. Cmentarnej, Wąbrzeskiej, Mogileńskiej, oraz Rozłogi. W ramach mikroprojektów osiedlowych na ul. Rozłogi, Cmentarnej i Dobrzyńskiej zamontowane zostaną nowe ławki.
Wśród pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców Wyżyn jest też FlowTrack – nowy tor rowerowy. Projekt zakłada w pierwszej kolejności, w celu dokładnego ustalenia możliwej lokalizacji, przeprowadzenie badania geologiczne terenu. Popularnością cieszył się projekt, w ramach którego ma powstać ma m.in. nowe oświetlone boisko do gry w piłkę nożną.
Wśród projektów mikroosiedlowych postawiono na piłkarskie święto Wyżyn. Oprócz atrakcji piłkarskich na najmłodszych wraz z rodzicami czekałyby festyn z licznymi atrakcjami. Przygotowana będzie m.in. strefa zabaw.

Warto wiedzieć:
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.
Rekreacyjne na Wyżynach i Glinkach Rekreacyjne na Wyżynach i Glinkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.