Rowerowa droga wzdłuż ul. Andersa w budowie

Ulica gen. Władysława Andersa łącząca kilka fordońskich osiedli zyska wkrótce kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej. Drogowcy przekazali już wykonawcy plac budowy znajdujący się pomiędzy ulicami Kasztelańską i S. Dubois. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.ZDMIKP z końcem grudnia podpisał umowę z firmą BPRD, która jest odpowiedzialna za budowę 585-metrowej trasy z nawierzchnią z betonu asfaltowego. W ostatnich dniach wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął m.in. prace geodezyjne. Nawierzchnia ścieżki wykonana będzie z betonu asfaltowego. Prace przy jezdniach ograniczą się do wymiany krawężników wysokich na obniżone w związku z lokalizacją przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi. Do oświetlenia projektowanej infrastruktury pieszo – rowerowej posłuży oświetlenie zamontowane w ramach budowy trasy tramwajowej do Fordonu. Inwestycja kosztuje pół miliona  złotych. Zadanie zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Zakończenie prac planowane jest za pół roku.


W ubiegłym roku zakończyła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy ulicą Palińskiego i rondem przy połączeniu ul. Andersa z z ul. GOPR-u. Przed rokiem szeroki chodnik dobudowany został natomiast na odcinku od ul. N. Gieryna w kierunku ul. Geodetów. 


Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl. Rowerowa droga wzdłuż ul. Andersa w budowie Rowerowa droga wzdłuż ul. Andersa w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.