Piesi najważniejsi na Wzgórzu Wolności

Bezpieczne dojście do ogrodu społecznego i terenów sportowych i rekreacyjnych nowe oświetlenie oraz odnowienie schodów prowadzących od Torbydu i Halli Łuczniczka do Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy- takie projekty będą realizowane na Wzgórzu Wolności dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Projektem, który na Wzgórzu Wolności zdobył zdecydowanie najwięcej głosów okazał się ten dotyczący poprawy komfortu pieszych mieszkańców poprzez wymianę nawierzchni przyszkolnego ciągu pieszego między ulicami Karpacką i Beskidzką wzdłuż budynku SP 56. Dodatkowym elementem zadania ma być nowe oświetlenie. Przypomnijmy, że jest to kolejna inwestycja w ramach BBO w sąsiedztwie ul. Karpackiej. W poprzednich latach dzięki głosom mieszkańców powstały tam m.in. ogród społeczny, plac zabaw, siłownia, bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal, a także  świetlica osiedlowa.
Kolejnym projektem, który zyskał uznanie mieszkańców jest renowacja schodów i barierek prowadzących od terenów nad Brdą przy Torbydzie i Hali Łuczniczka w kierunku cmentarza Bohaterów Bydgoszczy.

Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy został założony w 1946 r. na obszarze 0,66 ha. Znajduje się w miejscu, gdzie od 1913 r. stała wieża Bismarcka, przemianowana w 1920 r. na wieżę Wolności i wysadzona w powietrze w 1928 r. decyzją bydgoskiej rady miejskiej, gdyż uznano ją za symbol pruskiego nacjonalizmu
W ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy zdecydowali o montażu nowych obiektów małej architektury m.in. śmietników i pojemników na psie odchody. Staną one w Parku Wolności. W poprzednich edycjach dzięki głosom w BBO w parku udało się oświetlić aleję spacerową, stworzyć naturalny plac zabaw i postawić drewnianą altanę parkową.
Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl. 

Piesi najważniejsi na Wzgórzu Wolności Piesi najważniejsi na Wzgórzu Wolności Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.