Mieszkańcy Łęgnowa zdecydowali o kolejnych zadaniach

Mieszkańcy Łęgnowa w czasie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali do realizacji kontynuację prac przy budowie ul. Okólnej. Sąsiednie osiedle Łęgnowo Wieś konsekwentnie stawia na rozbudowę oświetlenia wzdłuż ulicy Toruńskiej.


Najwięcej głosów mieszkańcy Łęgnowa oddali na kolejny etap utwardzenie ul. Okólnej. Stanowi ona dojazd do kilku bloków. Wcześniej powstał odcinek od strony ul. Pionierów i Żółwińskiej. Na ulicy układane są płyty ażurowe. Na kontynuację prac zabezpieczamy w budżecie miasta ponad 160 tysięcy złotych.


Z kolei na osiedlu Łęgnowo-Wieś zwycięskim projektem okazał się pomysł ustawienia kolejnych latarni wzdłuż ulicy Toruńskiej na odcinku od przejazdu kolejowego do posesji nr 388. Wcześniej dzięki BBO oświetlono kilka innych  ulic. Do realizacji trafi też zadanie polegające na wykonaniu nowego ogrodzenia dawnego cmentarza ewangelicznego od strony ul. Toruńskiej. Teren sąsiaduje z siedzibą Rady Osiedla. Na te dwa zadania z budżetu miasta trafi ponad 130 tysięcy złotych.W ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy Łęgnowa  wybrali pomysł związany z organizacją wycieczek z wykorzystaniem zabytkowego taboru autobusowego. Ze względu na identyczną liczbę głosów o tym, czy w ramach mikroprojektów w Łęgnowie-Wsi ustawiona zostanie mapa z planem osiedla, czy tablice informujące o historii ważnych obiektów zadecyduje losowanie.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl. Mieszkańcy Łęgnowa zdecydowali o kolejnych zadaniach Mieszkańcy Łęgnowa zdecydowali o kolejnych zadaniach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.