Będzie zielono, bezpiecznie i rekreacyjnie

Mieszkańcy Bartodziejów i Bielaw wybrali projekty, które zrealizowane zostaną dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na obu osiedlach zdecydowanie największą popularnością cieszyły się pomysły związane z rekreacją. Nad Balaton latem ponownie zawita kino plenerowe.


Na Bartodziejach najwięcej głosów zebrał projekt dotyczący wykonania nowoczesnego, ogólnodostępnego placu do gier na terenie przyszkolnym przy ul. Żmudzkiej. Zadanie zakłada m.in. wymianę nawierzchni (asfalt zastąpiony zostanie przez estetyczną kostkę). Teren zyska również mnóstwo zieleni, powstaną nowe ławki i inne elementy małej architektury.
Przychylność mieszkańców zyskał też projekt nowego zielonego miejsca - parku w okolicy Zespołu Szkół Handlowych na ul. Głowackiego, w sąsiedztwie terenu, gdzie projektowany jest nowy tor dla rowerów - pumpach.


W ramach miniprojektu osiedlowego powstaną ptasie wyspy na Balatonie.
Na Bielawach największą popularnością cieszył się projekt "Zaczytane Bielawy" na ul. Powstańców Wielkopolskich. Zakłada on stworzenie trzech czytelniczych stref relaksu dla mieszkańców. W bibliotece dla dorosłych będzie kącik z wygodnymi fotelami. Strefa dla seniorów o nowe tytuły wzbogacony zostanie dział wielkich liter. W bibliotece dla dzieci powstanie kącik pełen nowych gier, zabawek i wygodnych puf.
Trzeci kącik, przy placu zabaw dla miłośników bookcrossingu powstanie nieopodal biblioteki to ,,Osiedlowy regał biblioteczny”. Regał będzie działać na zasadzie sąsiedzkiej wymiany książek, użytkownicy placu zabaw będą mieli szybki dostęp do książek. Dzięki głosom mieszkańców oddanym w BBO na Bielawach zmodernizowane zostaną elementy kanalizacji i remont jezdni., a także sprawdzana jest możliwość budowy drogi rowerowej na ul. Powstańców Wielkopolskich W ramach mikroprojektu osiedlowego powstanie łąka kwietna na ul. Powstańców Wielkopolskich przy skrzyżowaniu z al. Wyszyńskiego.


W ramach projektów społecznych nad Balaton na Bartodziejach zawita po raz kolejny letnie kino plenerowe.Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.
 


Będzie zielono, bezpiecznie i rekreacyjnie Będzie zielono, bezpiecznie i rekreacyjnie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.