Na Tatrzańskim zwyciężyły rowerowe projekty

Mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego wybrali projekty, które trafią do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Bydgoszczanki i bydgoszczanie postawili na rozbudowę i remonty ścieżek rowerowych oraz poprawę bezpieczeństwa n uliczkach prowadzących do Szkoły Podstawowej nr 67.

Na osiedlu Tatrzańskim zwyciężyły dwa zadania związane z infrastrukturą drogową. Najwięcej głosów zyskał pomysł remontu ciągu pieszo- rowerowego wraz ze zmianą oznakowania wzdłuż ulicy Pelplińskiej. Poprawi to funkcjonalność i komfort przejazdu rowerzystów. To zadanie wybrało ponad 120 mieszkańców. Warto dodać, że obecnie powstaje też dokumentacja niezbędna do budowy infrastruktury rowerowej na końcowym odcinku ul. Pelplińskiej oraz wzdłuż ul. Sudeckiej.

 

Drugi zwycięski projekt dotyczy poprawy bezpieczeństwa pieszych w drodze do Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Marcina Kromera 11 w Bydgoszczy poprzez m.in. wykonanie wykonanie dodatkowego oświetlenia ulicznego. W ramach mikroprojektów przy orliku i rowerowym miasteczku  w rejonie ul. Pod Reglami powstanie stacja napraw rowerów. Na te inwestycje w budżecie miasta zabezpieczamy 546 tysięcy złotych.

Dodatkowo na Tatrzańskim realizowany będzie również duży projekt ponadosiedlowy związany z kolejnym etapem Wielkiej Pętli Fordonu – trasy rowerowej otaczającej fordońskie osiedla. W czasie ostatniego głosowania na budowę odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Wierchowej i Geodetów głos oddało  prawie 2500 mieszkańców. Na tę inwestycję trafi prawie 1,4 mln zł.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.


 

Na Tatrzańskim zwyciężyły rowerowe projekty Na Tatrzańskim zwyciężyły rowerowe projekty Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.