Łamiemy bariery w Opławcu

Kolejne obiekty w Opławcu stają się łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Jeszcze w tym miesiącu zakończy się budowa stalowej pochylni przy Przychodni Lekarskiej. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosownia na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej zakończyła się modernizacja przedszkola, które również stało się bardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników. Łatwiej pokonać też kładkę nad Brdą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Główną częścią inwestycji przy ul. Opławiec 153 była budowa pochylni stalowej. Poza tym wymieniono furtę w ogrodzeniu oraz drzwi wejściowe. Remontowany jest również chodnik. W ten sposób obiekt staje się bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych. Zadanie kosztuje 74 tysiące złotych. Do realizacji wybrali je mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Z końcem ubiegłego roku  zakończyła się też  modernizację przedszkola przy ul. Opławiec 132. Placówka działająca przy Szkole Podstawowej nr 34 przeszła  nie tylko termomodernizację.


Ważnym elementem zadania była budowa nowego podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowych chodników wokół obiektu. Wyremontowana i przebudowana  została również część pomieszczeń, by stały się bardziej funkcjonalne. Więcej informacji o zakresie tej dużej inwestycji znajduje się TUTAJ. Dodatkowo  w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odnowiony został też plac zabaw funkcjonujący przy przedszkolu.

Piesi mogą również korzystać z przebudowanych wejść na kładkę nad Brdą na wysokości ulic J. Meysnera i W. Baranowskiego. Przebudowane zostały chodniki prowadzące do obiektu, a schody zastąpiono wyprofilowanymi podjazdami na nasypach, które wyposażono w bariery ochronne. Te prace pochłonęły około 100 tysięcy złotych.

 


 

Łamiemy bariery w Opławcu  Łamiemy bariery w Opławcu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.