Osiedle Leśne stawia na zieleń i rekreację

Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybrali projekty, które trafią do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na os. Leśnym powstaną m.in. nowoczesny plac zabaw, skocznia do skoku w dal. Pojawią się też nowe nasadzenia.

W głosowaniu mieszkańców zdecydowanie największą popularnością cieszył się projekt zakładający budowę nowoczesnego  placu zabaw w Parku Bydgoskiego Harcerstwa. Projekt zakłada m.in. powstanie nowych zjeżdżalni, piaskownic, toru przeszkód, huśtawek i mini parku linowego.
Do realizacji trafi też projekt zakładający utworzenie miejsc integracji, nasadzenia zieleni budowę skoczni do skoku w dal przy SP nr 20 na ul. Kaliskiej.  Oprócz budowy skoczni powstać miałoby kilka okrągłych stołów wraz z półkolistymi ławkami, co umożliwi przeprowadzanie lekcji w grupach na świeżym powietrzu, a także umożliwi integrację uczniom, jak i okolicznym mieszkańcom.
Posadzonych zostanie też pięć drzew owocowych, z których owoców skorzystaliby uczniowie i mieszkańcy. Wartość obu inwestycji to ok. 450 tys. zł. W ramach mikroprojektów osiedlowych miałby powstać sad społeczny na teren Parku w Myślęcinku.


Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl

 
Osiedle Leśne stawia na zieleń i rekreację  Osiedle Leśne stawia na zieleń i rekreację Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:32 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Co z utrzymaniem zieleni pomiędzy blokami Jarzębinowa ,Dębowa

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.