Nowa tężnia na Szwederowie coraz bliżej

Ruszamy z kolejną zieloną inwestycją. Na zrewitalizowanym skwerze Alojzego Bukolta na Szwederowie stanie mini tężnia. Wyłoniliśmy już jej projektanta, a następnie zlecimy prace budowlane. Rozpoczęły się też prace na Skwerze Małej Łąki na Wyżynach. Te zadania realizujemy dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Miasto w postępowaniu przetargowym wyłoniło wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowej mini tężni wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu wokół tężni. Podpisanie umowy nastąpi w ciągu najbliższych dni. Następnie wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie projektu. Nowa mini tężnia będzie najważniejszym elementem skweru Alojzego Bukolta, zielonego terenu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 63,  który również zostanie zagospodarowany w ramach BBO. Do wakacji wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Opracowany projekt zakłada powstanie nowych alejek spacerowych, elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci), nowego oświetlenia oraz zasadzenie nowych drzew i krzewów.


Mini tężnia na Szwederowie będzie bardzo podobna do tych istniejących już w naszym mieście. Przypomnimy, że dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mini tężnie funkcjonują na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera). Obecnie trwają budowy kolejnych dwóch: w Myślęcinku (polana Różopole) i w Starym Fordonie (ul. Targowisko).

Zielone projekty mieszkańców

Rozpoczęły się natomiast pierwsze prace na Wyżynach na terenie zielonym pomiędzy blokami przy ul. Glinki i szkolnym basenem. To właśnie tam urządzony zostanie skwer z nowymi drzewami i ścieżkami. Dzięki temu teren zamieni się w nowy  park. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy oraz strefy: rekreacyjną i edukacyjną. Na potrzeby tej pierwszej wyodrębniono plac do kalisteniki oraz wybieg dla psów. Na strefę edukacyjną składać się będą dwa ogrody tematyczne: ogród roślin pożytecznych i miododajnych oraz skwer małej łąki.Stworzenie parku nazwanego przez autora pomysłu Skwerem Małej Łąki jest realizowany również dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl. Nowa tężnia na Szwederowie coraz bliżej Nowa tężnia na Szwederowie coraz bliżej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.