Rowerowe powitanie wiosny z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim

Już w ten weekend będzie można wziąć udział w wyjątkowym rajdzie rowerowym  w ramach projektu społecznego "Rowerowa Bydgoszcz - rodzinne podróże rowerowe". To kolejny  pomysł, który zyskał uznanie Bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Rowerzyści wyruszą w 35-kilometrową trasę w niedzielę z bydgoskiego Błonia. Rodzinny Rajd Rowerowy "Powitanie Wiosny" odbędzie się w dniu 26.03.2023 r.(niedziela). Start zaplanowany jest przy pomniku Lotników na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich na bydgoskim Błoniu o godz. 10.00. Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca -w tej sprawie można się kontaktować  z organizatorem Bydgoskim Klubem Turystycznym "Rowerowe Błonie".

Dodatkowa rejestracja poprzez stronę https://b4sportonline.pl/rowerowe_blonie/W ramach projektu społecznego zostaną przeprowadzone 3 rodzinne rajdy rowerowe finansowane całkowicie przez Bydgoski Budżet Obywatelski. Pierwszy z nich odbędzie się 26 marca br. pn. "Powitanie wiosny". W jednej kolumnie pojedzie 120 rowerzystek i rowerzystów do Głęboczka. Trasa  będzie łatwa, około 35 km, dostosowana do spokojnej jazdy z dziećmi. Patrol Policji, Ratownik Medyczny i pojazd techniczny zabezpieczy przejazd.  Nad jeziorem będzie ognisko i pieczenie kiełbasek. W wiacie biesiadnej  posłuchamy piosenek turystycznych oraz potańczymy. Dla chętnych przygotowano konkursy z nagrodami. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy komin rowerowy oraz pamiątkowy znaczek. Zabezpieczony będzie również powrót do Bydgoszczy. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Bydgoszcz trasa rajdu częściowo wiedzie urokliwymi sosnowymi borami.Bezpośrednim organizatorem rajdów rowerowych jest  działający przy  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie Bydgoski Klub Turystyczny „Rowerowe Błonie”, znany z popularnego i masowego „Rajdu Opiekuna Podróżników” organizowanego corocznie w lipcu.


Udział w imprezie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu jest bezpłatny.
Kolejne zaplanowane rowerowe rajdy:
- 23 lipca 2023 r.  Rodzinny rajd rowerowy – Opiekuna Podróżników  300 uczestników
- 27 sierpnia 2023 r.  Rodzinny rajd rowerowy - Poznajemy lotniczą Bydgoszcz  150 uczestników.
Cykl rajdów poprowadzi przodownik turystyki kolarskiej Krzysztof Załóg. 
Rowerowe powitanie wiosny z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim Rowerowe powitanie wiosny z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.