Rodzinne podróże rowerowe powitały wiosnę

Tegoroczna wiosna rozpoczęła się wyjątkowym rajdem rowerowym w ramach projektu społecznego "Rowerowa Bydgoszcz-rodzinne podróże rowerowe". To pomysł, który zyskał uznanie bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Rowerzyści wyruszyli w 35-kilometrową trasę w niedzielę z bydgoskiego Błonia.


W ramach projektu społecznego zostaną przeprowadzone 3 rodzinne rajdy rowerowe w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy z nich odbył się w niedzielę 26 marca pn. "Powitanie wiosny". W jednej kolumnie pojechało 100 rowerzystek i rowerzystów do Głęboczka. Trasa była łatwa, około 35 km, dostosowana do spokojnej jazdy z dziećmi. Patrol Policji, Ratownik Medyczny i pojazd techniczny zabezpieczały przejazd.


Przeczytaj sprawozdanie z rodzinnego rajdu rowerowego „Powitanie Wiosny”:

Wiosna,choć już przyszła nie do końca pokazała swoje uroki. Panująca aura nie zniechęciła fanów roweru do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w niedzielę 26 marca. Od godz. 9.30 na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich przy pomniku Lotników na bydgoskim Błoniu ruszyło wydawanie pakietów startowych. Przybyło blisko 100 rowerzystek i rowerzystów, którzy na pewno nie żałowali swojej decyzji. Wbrew zapowiedziom synoptyków deszczyk nas nie postraszył, a od czasu do czasu grzało wiosenne słoneczko. O godz.10.00 uczestników rajdu powitał Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie Robert Kufel. Następnie po instruktażu udzielonym przez Komandora Rajdu, Krzysztofa Załóg ruszyła, w asyście dwóch patroli policyjnych kolumna rajdowa, którą zabezpieczał Mobilny Serwis Rowerowy i grupa ratowników medycznych z OSP Teresin. Przejazd ulicami Bydgoszczy wzbudzał zainteresowani przechodniów i zmotoryzowanych. Może, w przyszłości dołączą do grona miłośników dwóch kółek. Pierwszy, krótki postój odbył się na boisku Świetlicy Wiejskiej w Lisim Ogonie. Można było trochę odetchnąć i opróżnić zawartości bidonów. Za Łochowem kolumna skręciła w leśną drogę prowadzącą do Głęboczka. Już nie wiał czołowy wiatr i kilometry kręciło się swobodnie. Zgodnie z planem, o godz. 12.00 rajd dotarł do Wiaty Biesiadnej w sosnowym borze nad jeziorkiem Głęboczek. Na strudzonych podróżników czekał pyszny, gorący gulasz i rozgrzewająca herbata. Uroku i ciepła dodawało ognisko przygotowane przez Leśniczego z leśnictwa Nadkanale. Po posiłku nastał czas na rajdowe konkursy: rzutu lotkami i najwolniejszej jazdy na czas. Emocji, rywalizacji i zabawy było co niemiara. Dyplomy i nagrody, które ufundował Bydgoski Budżet Obywatelski, wręczał Prezes BKT „Rowerowe Błonie”, który bezpośrednio przeprowadził rajd, Mariusz Pietruszyński. Podczas pobytu w Głęboczku świeciło wiosenne słoneczko, przy którym powitaliśmy wiosnę, początek rowerowych wojaży. Rajd, po przejechaniu 36 km, zakończył się tam, gdzie się rozpoczął, na bydgoskim Błoniu wspólnym zdjęciem. Opinie uczestników były bardzo pozytywne. Wysoko ocenili organizację, zabezpieczenie i atmosferę rajdu.

Bezpośrednim organizatorem rajdów rowerowych jest działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie Bydgoski Klub Turystyczny „Rowerowe Błonie”, znany z popularnego i masowego „Rajdu Opiekuna Podróżników” organizowanego corocznie w lipcu.


Udział w imprezie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu jest bezpłatny.
Kolejne zaplanowane rowerowe rajdy:
- 23 lipca 2023 r. Rodzinny rajd rowerowy – Opiekuna Podróżników 300 uczestników
- 27 sierpnia 2023 r. Rodzinny rajd rowerowy-Poznajemy lotniczą Bydgoszcz 150 uczestników.
Cykl rajdów poprowadzi przodownik turystyki kolarskiej Krzysztof Załóg. 

Rodzinne podróże rowerowe powitały wiosnę Rodzinne podróże rowerowe powitały wiosnę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.