Fordon zyskuje kolejne rowerowe drogi

Trwają prace przy budowie kolejnego odcinka rowerowej drogi wzdłuż ul. gen. W. Andersa, pomiędzy ul. Kasztelańską i S. Dubois. Latem oddana zostanie do użytku również trasa rowerowa w Starym Fordonie. Kontynuowane są prace nad dokumentacją niezbędną do stworzenia ważnej drogi rowerowej wzdłuż ul. Fordońskiej. Część zadań do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
 

ZDMIKP z końcem grudnia podpisał umowę z firmą BPRD, która jest odpowiedzialna za budowę 585-metrowej trasy. Nawierzchnia ścieżki wykonana będzie z betonu asfaltowego. Prace przy jezdniach ograniczają się do wymiany krawężników wysokich na obniżone w związku z lokalizacją przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi.Do oświetlenia projektowanej infrastruktury pieszo – rowerowej posłuży oświetlenie zamontowane w ramach budowy trasy tramwajowej do Fordonu. Inwestycja kosztuje pół miliona złotych. Wkrótce dokończona zostanie budowa odcinka w rejonie wiaduktu, a następnie ułożona zostanie bitumiczna nawierzchnia. Zakończenie zadania planowane jest   jeszcze przed wakacjami. Zostało ono wybrane do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Docelowo ciąg zostanie wydłużony  do ronda Misji Pokojowych ONZ i połączy się z ul. Akademicką.


Latem gotowa ma być także ścieżka pieszo-rowerowa w Starym Fordonie. Na odcinku pomiędzy ul. A. Frycza Modrzewskiego i wałem wiślanym  ustawiane są ostatnie rzędy koszy gabionowych, które wypełniane są kruszywem. Wyznaczają one docelowy poziom ciągu pieszo rowerowego. Wykonywane będą jeszcze prace przy budowie odwodnienia, oświetlenia i nawierzchniach.

Na samej ulicy Promenada zaplanowano wspólny ruch samochodowo-rowerowy. W tej części Starego Fordonu budowane są też ścieżki rowerowe umożliwiające dojazd do oddanego w ubiegłym roku  nabrzeża. Cały ciąg będzie miał długość około 800 metrów.

Infrastruktura rowerowa na fordońskich osiedlach docelowo połączy się także z ciągiem rowerowym projektowanym wzdłuż ul. Fordońskiej. W ubiegłym roku oddane zostały do użytku przebudowane odcinki wzdłuż tej ulicy pomiędzy ul. Kapliczną i Inflancką. Obecnie powstaje dokumentacja, która pozwoli m.in. dobudować przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach, bajpas omijający przystanek na wysokości ul. Wiślanej oraz kładkę nad torami. Obecnie wykonawca uzgadnia ze spółką PKP PLK związane z parametrami nowego obiektu nad magistralą węglową na Siernieczku. Analizowane są aktualnie dwa warianty z konstrukcją stalową i z konstrukcją z prefabrykowanych belek żelbetowych. Częścią dokumentacji projektowej będzie też koncepcja ciągu rowerowego wzdłuż ul. Kasztelańskiej.

 


Fordon zyskuje kolejne rowerowe drogi Fordon zyskuje kolejne rowerowe drogi Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.